09.03.2017 8613

Як навчитися керувати своїм настроєм?

Гарний настрій може спонукати людину зробити добрий вчинок, зробити щось приємне оточуючим, з посмішкою поставитися до помилки товариша або до власної помилки. Він робить благотворний вплив на самопочуття, нейтралізує стрес, допомагає бачити в проблемі можливості, а в невдачах – корисний життєвий досвід.

Поганий настрій діє з точністю до навпаки. Він часто блокує бажання щось робити, може штовхнути на необдуманий і небажаний вчинок, будь-які неприємності, навіть зовсім маленькі, стають катастрофою. Перебуваючи в поганому настрої, людина легко піддається хворобам і негативним навіюванням, притягує в своє життя небажані події.

Найчастіше настрій у людей нестійкий і легко змінюється під впливом зовнішніх обставин або думок, що виникли. Ранній підйом, відсутність у гардеробі  потрібного одягу, спогади про розрив стосунків із коханою людиною можуть зіпсувати настрій на цілий день, а часом і надати більш тривалий негативний вплив на нас і оточуючих.

У зв'язку з цим надзвичайно важливо вміти контролювати свої емоції, не піддаватися ситуаціям та керувати своїм настроєм.

Поганий настрій – що робити?

Перш за все, потрібно зрозуміти наступне:

  • Немає нічого непідвладного, і наш настрій – це всього лише реакція нашого мозку на те, що відбувається, якою ми можемо керувати так само легко, як керуємо телевізором за допомогою пульта.
  • Відтінок позитивного або негативного характеру нашому настрою ми даємо самі (правда несвідомо), ґрунтуючись на досвіді або закладених переконаннях.

   Від нашого настрою залежить якість нашого життя. Враховуючи вищесказане, необхідно зробити наступне.

Вправи  гарного  настрою.

1. Звільнити несвідоме від негативного досвіду і переконань.

Зручно розташуйтеся в кріслі, зробіть декілька глибоких вдихів і дозвольте своєму тілу розслабитися. Після того як ви відчуєте розслаблення, уявіть перед собою будинок. Ви заходите в нього й піднімаєтеся на горище. На ньому зібралося багато вже непотрібних речей і предметів (це ваш досвід, переконання, вантаж минулого). Оглянувши горище, ви приймаєте рішення навести порядок і викинути всі речі. Ви складаєте їх у візок і виносите з дому до річки, що протікає поряд. Після чого скидаєте всі речі в річку і спостерігаєте, як їх відносить плином за горизонт, у нескінченність, подумки промовляючи при цьому: «З цього моменту я відчуваю себе вільним від вантажу минулого, від усього, що заважало мені бути щасливим, мені легко і радісно. Тепер так буде завжди».

Коли ви повністю очистите горище від усіх речей і відчуєте всередині себе легкість і свободу, зробіть глибокий вдих, відкрийте очі і посміхніться.

Вправу рекомендується проводити кілька разів, так як не завжди виходить відразу звільнитися від непотрібного вантажу минулого.

2. Прийняти на себе роль керуючого своїм настроєм.

Сядьте, закрийте очі, розслабтеся і уявіть перед собою телевізор. Ви сидите перед ним, у ваших руках пульт. Кожен канал – це ваш настрій, і ви вирішуєте, який настрій показувати в даний момент. Ви перемикаєте свій настрій легко, затримуючи увагу на радісних, щасливих каналах-настроях.

Перемикаючи з каналу на канал, ви приймаєте для себе рішення, що з цього моменту ви будете дивитися тільки гарний настрій, а в разі виникнення неприємного ви легко зможете з нього переключитися, тому що ви є керуючим і в ваших руках пульт.

Цю вправу також бажано робити регулярно. Надалі ви зможете управляти небажаним настроєм, просто закривши очі і представивши телевізор, в якому демонструється  ваш настрій на даний момент, і подумки перемкнувши його на бажане за допомогою пульта. 

Отже, радійте життю, приносьте собі задоволення, частіше дивіться на красиві речі, відвідуйте нові місця, зустрічайтеся з друзями і обов'язково приділяйте час улюбленій справі. У цьому випадку гарний настрій поступово стане способом життя і заякориться розуміння, що радість, сміх, задоволення приносять набагато більше користі і роблять наше життя яскравішим.