Кафедра агрохімії і ґрунтознавства є однією з провідних на факультеті агрономії.
Кафедра генетики, селекції рослин та біотехнології є однією із найстаріших кафедр Уманського національного університету садівництва. За період існування співробітниками кафедри створено понад 150 сортів та гібридів сільськогосподарських культур, підготовлено велику кількість висококваліфікованих спеціалістів аграрного виробництва та науково-педагогічних кадрів, розроблено нові підходи в селекційних та генетичних дослідженнях рослин
Кафедра є однією з провідних у підготовці спеціалістів з агрономії серед аграрних вузів України
На сьогоднішній день кафедра забезпечує в повному обсязі виконання студентами програми навчальної та науково-практичної підготовки.
Кафедра біології об'єднує фундаментальні науки, такі як фізіологія рослин з основами біохімії, сільськогосподарська мікробіологія, хімія неорганічна і аналітична, хімія фізична і колоїдна, методи хімічного контролю стану довкілля, біологія, фізико-хімічні методи, гігієна і санітарія в галузі, технічна мікробіологія, мікробіологія галузі та інші, є теоретичною основою підготовки висококваліфікованих кадрів сільськогосподарського профілю, а також теоретичною основою галузі рослинництва, що визначає її практичне значення для землеробства та створення новітніх біотехнологічних розробок.
Кафедра екології та безпеки життєдіяльності здійснює підготовку фахівців за наступними освітніми програмами: 101 «Екологія» (молодший бакалавр, бакалавр, магістр); 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (бакалавр, магістр); 103 «Науки про Землю» (бакалавр, доктор філософії)
Кафедра створена в 1938 році, фундатором і першим завідувачем (1938–1948) був професор Лопатін М..І. На сьогоднішній день є випусковою кафедрою з підготовки спеціалістів з захисту рослин за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр.
Кафедра овочівництва Уманського національного університету садівництва створена на базі кабінету овочівництва, заснованого в Уманському училищі садівництва і землеробства в 1907 році професором С.М. Вуколовим, який був першим її завідувачем та зробив значний внесок у розвиток наукового городництва, видавши у 1927 році підручник «Курс городництва».
В Умані «Школа учнів садівничих» була започаткована ще в 1842 р. при Царициному саду (парк «Софіївка»). Нині кафедра плодівництва і виноградарства є провідною в підготовці фахівців освітніх рівнів «Бакалавр» і «Магістр» з плодівництва, розсадництва й виноградарства та забезпечує фахове садівниче спрямування спеціальностей «Садівництво і виноградарство», «Агрономія», «Захист рослин», «Садово-паркове господарство», «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів». Зі спеціальностей 06.01.07 «Плодівництво» і 06.01.15 «Первинна обробка продуктів рослинництва» діє аспірантура й докторантура. Базою навчальної практики слугують університетські сади і ягідники, плодовий розсадник і виноградник, оранжерейно-тепличний комплекс і споруди закритого ґрунту, а виробничої – філії кафедри в передових садівничих господарствах України, Польщі, Німеччини, Італії та Фінляндії.
На кафедрі викладаються такі дисципліни: українська мова, українська ділова мова, англійська, німецька, французька та латинська мови, ділова іноземна мова; ведеться робота з аспірантами за програмою кандидатського мінімуму. З 2001 року при кафедрі діють курси поглибленого вивчення іноземних мов, метою яких є удосконалення володіння іноземними мовами та підготовка до проходження виробничих та навчальних практик за кордоном.
Кафедру менеджменту створено у 2002 р. як профілюючу для підготовки фахівців однойменної спеціальності, відкритої в університеті у 1999р. Свою наукову та педагогічну кваліфікацію викладачі кафедри неодноразово підвищують під час стажувань в університетах США та Великобританії.
Кафедра є провідною і випусковою у підготовці бакалаврів і магістрів з публічного управління та адміністрування для економіки України
Головною місією кафедри є формування у студентів високого рівня світоглядно-філософської, громадсько-політичної, громадянської, правової, моральної та естетичної свідомості і культури.
Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи – одна з наймолодших і найперспективніших випускових кафедр Уманського НУС
Курс економіки сільського господарства викладався з часу перетворення Головного училища садівництва в Уманське училище землеробства і садівництва. Ініціатором його впровадження був кандидат наук, статський радник П.А. Загорський, який тривалий час викладав сільськогосподарську економіку.
Кафедра забезпечує фундаментальну економічну підготовку студентів університету. Основна робота спрямована на підготовку нової генерації майбутніх працівників української економіки - активних учасників і творців цивілізованих ринкових відносин.
Кафедра здійснює підготовку фахівців з достатньо нової, але надзвичайно перспективної спеціальності для економіки України
Кафедра обліку і оподаткування є випусковою та здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Облік і оподаткування» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр», «Спеціаліст» та «Магістр». Випускники кафедри поєднавши знання та практичні навички здобуті в процесі навчання, легко реалізовують свій потенціал на підприємствах всіх форм власності і господарювання, органах державного управління, банківських установах, представництвах іноземних та вітчизняних компаній.
Кафедра фінансів, банківської справи та страхування є випусковою і здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування» за освітньо-кваліфікаційними рівнями – "Бакалавр", "Спеціаліст" та "Магістр". Випускники кафедри здатні працювати в галузі державних фінансів, зокрема в системах Міністерства фінансів, Державного казначейства, Державної податкової адміністрації, державних контролюючих органах, на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності і підпорядкування, у вищих навчальних закладах, у науково-дослідних установах.
На кафедрі вивчаються професійно орієнтовані дисципліни: інформатика і програмування, інформатика та інформаційні технології, інформатика і системологія, інформатика та обчислювальна техніка, комп'ютери та комп'ютерні технології, комп'ютерні технології закритого грунту, економічна інформатика, методи обробки інформації і прогнозування, економетрія, АРМ агронома, інформаційно-консультативне забезпечення АПК, моделювання технологічних процесів, оптимізаційні методи і моделі, оптимізація бізнес-процесів підприємства, моделі і методи прийняття рішень в аналізі і аудиті, управлінські інформаційні системи в анализі і аудиті, інформаційні системи та технології в менеджменті, в готельно-ресторанній та туристичній індустрії, в управлінні організацією, в управлінні ЗЕД, в логістиці, інформаційні технології в обліку і аудиті, у фінансах, на підприємстві, в маркетингу тощо.
Кафедра прикладної інженерії створена згідно з наказом ректора № 293 від 04.07.2001 р. для забезпечення підготовки спеціалістів зі спеціальності «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів» за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра і спеціаліста.
Кафедра є випусковою і здійснює підготовку фахівців інженерної служби з механізації агропромислового виробництва освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр».
Кафедра є випусковою для студентів напрямку підготовки – «Технологія зберігання і переробки зерна»
Кафедра технологій харчових продуктів є випусковою, готує фахівців за спеціальністю 181 «Харчові технології» за освітніми програмами «Технології харчування» та «Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів». Освітні рівні: молодший бакалавр, бакалавр, магістр
Математика і фізика є тим самим фундаментом, на якому ґрунтуються всі природничі і прикладні науки. Без знання загальних закономірностей явищ природи і кількісних співвідношень реального світу, які вивчають ці науки, неможливо підготувати сучасного висококваліфікованого фахівця агропромислового комплексу.
Кафедра геодезії, картографії і кадастру - наймолодша кафедра університета. її було створено у травні 2016 року. Кафедра готує фахівців за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій"
Уманський національний університет садівництва в 2012 році уклав угоду з Національним університетом біоресурсів і природокористування України про навчання студентів на кафедрі військової підготовки за спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів» для сухопутних військ Збройних сил України.