02.06.2020 96153

Про університет

Освітні витоки Уманського національного університету садівництва беруть свій початок у далекому 1844 році, коли в Одесі було засноване єдине на той час Головне училище садівництва. У 2019 році навчальний заклад відсвяткував 175 річницю діяльності. І нині, завдячуючи спільній праці великої університетської родини, Уманський НУС є відомим аграрним освітнім закладом з багатими традиціями, унікальною історією, прагненням до підкорення нових вершин і бажанням бути одним із кращих вищих аграрних навчальних закладів країни.

За час існування навчального закладу сільське господарство отримало понад 40 тис висококваліфікованих фахівців, серед яких 32 академіки, понад 700 докторів наук і понад 2 тис. кандидатів наук. Серед них 23 нагороджені Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці, а О.Н. Парубок і Л.Й. Шліфер удостоєні цієї нагороди двічі, Герой Радянського Союзу Ю.К. Глібко, Герої України О.С. Масельський і Л.Г. Яковишин, народні депутати України, багато науковців та відомих державних діячів, керівників підприємств, фахівців-господарників.

Нині на шести факультетах університету за 19 спеціальностями  ( бакалавр)  та  18 спеціальностями (магістр) навчається близько 5000 студентів, навчальний процес на 29 кафедрах забезпечують 338 науково-педагогічних працівників, серед яких 34 доктора наук, 32 професори та 234 кандидатів наук, доцентів. Перепідготовка фахівців і надання дорадчих послуг аграрним товаровиробникам проводиться в Інституті післядипломної освіти та дорадництва.

Навчальний корпус №4
Навчальний корпус №4

З метою запровадження ступеневої освіти та покращення якості підготовки фахівців для АПК, на базі університету створено регіональний університетський центр. Нині у його структурі знаходиться 7 навчальних закладів I-II рівнів акредитації Черкаської й Одеської областей, а загальна кількість студентів понад 8 тис.

В університеті успішно функціонують аспірантура з 18 та докторантура із 7 спеціальностей, три спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій, видаються фаховий "Збірник наукових праць Уманського НУС", "Вісник Уманського НУС"; збірники наукових праць молодих учених, студентських наукових праць, матеріали конференцій, журнал "Новини садівництва" тощо. Працює обладнана сучасними інформаційними засобами наукова бібліотека з читальними залами на 220 місць та книгосховищем понад 260 тис. томів навчальної, наукової та художньої літератури.

З метою об'єднання наукового потенціалу регіону, координації наукових досліджень та удосконалення практичної підготовки студентів створено навчально-виробничий комплекс, до складу якого увійшли Інститут помології ім. Л.П. Симиренка НААНУ, Національний дендропарк "Софіївка" НАНУ, ПОСП "Уманський тепличний комбінат", ДП "Уманське лісове господарство", ПАТ "Уманьферммаш", кращі сільськогосподарські підприємства регіону, а також навчально-виробничий відділ університету. У складі останнього –  1060 га земельних угідь, дослідні поля, сади, овочеві ділянки, ліс, плодорозсадник, теплично-оранжерейний комплекс, холодильник із сучасним обладнанням для зберігання плодів, навчально-виробничі цехи з переробки плодів, овочів, зерна.

На огляді-конкурсі на кращий структурний підрозділ "Дослідне поле" серед аграрних ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, який проводило Міністерство аграрної політики та продовольства України, Уманський НУС посів перше місце і нагороджений дипломом.

Відповідно до програми наукових досліджень на 2016-2020 роки, зареєстрованої у Державному центрі науково-технічної та економічної формації, та вимог Міністерства аграрної політики та продовольства України, зосереджених за напрямом "Біологія, технологія, економіка вирощування і переробки продукції плодових, овочевих та польових культур", в університеті під керівництвом відомих учених плідно працюють наукові школи.

Основним координаційним центром виховної роботи в університеті є фахівці Центру культури і виховання, які розробляють та реалізовують нові напрямки розвитку та удосконалення позанавчальної діяльності студентської молоді. За високу художню майстерність та професіоналізм сім творчих колективів Центру удостоєні почесного звання "Народний".

Університет є співорганізатором і постійним учасником Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих аграрних навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України "Софіївські зорі". У 2013 році народний самодіяльний ансамбль танцю "Нивка" Уманського НУС вперше виборов гран-прі фестивалю у піджанрі "Народна хореографія".

Значна увага в університеті надається фізичному вихованню студентської молоді. Щорічно проводиться близько 150 спортивно-масових заходів, у яких беруть участь понад 2 тис. студентів. Університет є базою підготовки національної команди України до міжнародних чемпіонатів із настільного тенісу та інших видів спорту.

Університет розвиває співробітництво з національними установами та навчальними закладами багатьох країн світу. Зокрема, ділові стосунки підтримуються з університетами Польщі, Росії, США, Франції, Данії, Чехії, Китаю, Узбекистану, Білорусі та іншими. Викладачі і студенти щорічно проходять стажування та практичну підготовку у США, Франції, Німеччині, Данії, Фінляндії, Польщі, Таїланді. Уманський НУС є членом Всесвітньої асоціації університетів Magna Charta та Міжнародної асоціації наукового садівництва.

Важливу роль у розвитку вітчизняного і світового садівництва відіграє ініційований університетом Міжнародний науково-практичний семінар "Високоінтенсивні технології – в садівництво", на якому розглядаються шляхи удосконалення технологій та впровадження досягнень сучасної світової науки у садівництво. Учасниками семінару щорічно стають понад 400 науковців і практиків-садоводів з багатьох країн світу.

Уманський НУС – постійний учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських виставок наукових і освітніх досягнень.

Завдяки напруженій праці колективу університет досяг значних результатів, за що гідно оцінений багатьма нагородами.

Нині діяльність університету спрямована на підвищення рівня підготовки фахівців, поглиблення наукових досліджень, надання практичної допомоги аграрному виробництву, що органічно вписується в соціально-економічні реформи в нашій країні.

Адреса: 20305, Черкаська обл., м. Умань, вул. Інститутська, 1

Тел.: (04744) 3-20-11, тел./факс: (04744) 3-20-41

E-mail: udau@udau.edu.ua