01.02.2023 41266

Путівник для першокурсників Уманського НУС

UNUS e multis, primus inter (лат.)  –

«Один серед багатьох – перший серед усіх»

 

Шановний першокурснику!

Уманський національний університет садівництва є візитною карткою міста і флагманом аграрної освіти не лише Черкащини, а й усієї Україні. Наступні роки твого життя будуть нерозривно пов’язані з Уманським НУС - аграрним Кембріджем в серці України.

Для того, щоб ти вільно орієнтувався у студентському вирі життя, нічого не переплутав, дамо коротку інформацію про університет, його структурні підрозділи, на яких основних принципах і морально-етичних засадах базується його робота та повсякденне життя студентів.

Отже, коротка оглядова екскурсія студентського містечка університету.  На його території розташовані адміністративний корпус, 4 навчальних корпуси, 5 гуртожитків, студентська їдальня, кафе «Спудей», стадіон, інтернет-клуб, готель, відділення Укрпошти № 5, продуктовий магазин, перукарні, майстерня з ремонту взуття, майстерня з пошиву та ремонту одягу, навчально-дослідний теплично-оранжерейний комплекс.

1.     Поведінка в університеті

Правила поведінки дуже прості і відомі нам усім з дитинства. Молоді люди, які навчаються у вищому навчальному закладі, повинні виконувати всі правила внутрішнього розпорядку. Непорушні основи поведінки кожного студента – це повага до традицій, чемне ставлення до викладачів, товаришів по навчанню. Нехтувати такими правилами не можна.

Хочемо відразу вас застерегти, що в нашому університеті лайки і ненормативна лексика не вживаються! На території університету забороняється курити та розпивати алкогольні і слабоалкогольні напої. Це є неприпустима річ у цих стінах.         

Стосунки студента та викладача повинні будуватися на рівних правах, повазі один до одного. Викладач – людина з досвідом, і ви повинні враховувати це.

Студенти першими вітаються із викладачами.

Вітати один одного можна потиском руки. Якщо ви увійшли в аудиторію, а заняття вже почалися, не слід потискати всім руки.

Не слід запізнюватися на заняття – це неповага не тільки до інших, але й до себе. Організована людина завжди розумно планує свій час.

Якщо ви запізнились, слід вибачитись перед викладачем і попросити дозволу бути присутнім на лекції.

В аудиторії не прийнято сидіти у верхньому одязі – це неповага до інших і до викладача.

При вході і виході із дверей завжди пропустіть вперед жінок, дівчат, дорослих людей.

Коли розмовляє одна людина, то інші її уважно слухають та занотовують, а по закінченні задають питання. Це добре всім відомо.

Ви повинні постійно проявляти себе й удосконалювати. Для цього у вас є всі можливості. Не марнуйте час, навчайтеся і навчайте один одного. Ви вже студент, особистість, яка має свою точку зору. І не бійтеся її відстоювати – у вас є право на ініціації. Скористайтеся ним, робіть так, щоб вас почули і помітили (це не стосується розпису стін і столів), адже все в нашому університеті робиться для вас, для вашої користі та зручності. Шануйте час, що ви маєте. Адже найближчі роки вашого життя пройдуть у стінах нашого університету. І ви повинні дбати про його збереження для майбутніх студентів, робити свій внесок у його розвиток, як до вас це робили інші.

2.     Управління університетом

Управління університетом здійснює ректор – Олена Олександрівна Непочатенко, яка разом із членами ректорату вирішує питання діяльності закладу згідно із законодавством, видає накази і розпорядження, обов’язкові для виконання всіма підрозділами університету, представляє університет у державних й інших органах, відповідає за результати діяльності університету перед органами управління.

Безпосереднє керівництво навчальною, науково-методичною, науковою та адміністративно-господарською діяльністю університету здійснюють проректори, які відповідають за ці напрями. Це перший проректор –  Іван Іванович Мостов'як, проректор з наукової та інноваційної діяльності – Віктор Петрович Карпенко, проректор з науково-педагогічної роботи - Мальований Михайло Іванович, проректор з адміністративно-господарської роботи – Леонід Васильович Дядькун.

Окрім цього, існує Наглядова рада – орган, який надає допомогу університету та контролює його діяльність. Ще один орган з питань наукової і навчальної роботи, який обирається професорсько-викладацьким складом, керується Положенням про Вчену раду та здійснює управління – Вчена рада університету.

3.     Як достукатися до ректора?

Якщо у тебе виникла нагальна потреба звернутися до ректора і ти впевнений, що ніхто інший не зможе вирішити твою проблему, але у приймальні тобі відповідають, що, на жаль, у дану хвилину ректор відсутній у справах або дуже зайнятий, то найпростіший спосіб бути почутим – написати листа на електронну скриньку rector.unus@gmail.com

Твою проблему обов’язково розглянуть і дадуть відповідь на запитання, що хвилює.

4.     Факультети

Факультет є основним структурним навчально-науковим та адміністративним підрозділом вищого навчального закладу, який здійснює підготовку фахівців споріднених спеціальностей, об’єднує в освітній та науковій діяльності кафедри, лабораторії та інші структурні одиниці.

Факультет складається з адміністрації на чолі з деканом, керівниками кафедр та інших структурних одиниць.

5.     Керівництво факультетів

Вищою посадовою особою факультету є декан, саме на нього покладається повна відповідальність за діяльність факультету. Як мовить приказка, – «Керівництво слід знати в обличчя», – тому познайомимо вас із вашими деканами:

  1. Факультет агрономії – декан Полторецький Сергій Петрович.
  2. Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин – декан Щетина Сергій Васильович.
  3. Факультет лісового та садово-паркового господарства – декан Поліщук Валентин Васильович.
  4. Факультет економіки і підприємництва – декан Нестерчук Юлія Олександрівна.
  5. Факультет менеджменту – декан Вернюк Наталія Олександрівна.
  6. Інженерно-технологічний факультет – декан Пушка Олександр Сергійович.

6. Повноваження декана

Повноваження декана факультету, порядок його обрання і межі компетенції визначені Законом України «Про вищу освіту України» та Статутом УНУС. Їх перелік складається з приблизно такої самої кількості пунктів, яка наведена у попередній відповіді на запитання про опис деканату. На чому хочеться сконцентрувати твою увагу, так це на тому, що на підставі протокольних рішень у межах своєї компетенції декан може видавати розпорядження, обов’язкові для виконання всіма співробітниками і студентами факультету.

Для того, щоб ти міг вільно орієнтуватися територією студмістечка, додаємо схему розташування важливих об’єктів навчання і проживання та телефонний довідник.

Телефонний довідник

 

Назва структурного підрозділу, об’єкту, посада

 

Телефон

 

Деканат факультету агрономії

3-80-06

Деканат факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин

3-40-77

Деканат інженерно-технологічного  факультету

3-44-61

Деканат факультету менеджменту

3-24-45

Деканат факультету економіки і підприємництва

3-14-03

Деканат факультету лісового і садово-паркового господарства

3-44-39

Директор студмістечка 

 

Профспілковий комітет, голова профкому – Парубок Маргарита Іванівна

3-45-51

Центр культури і виховання студентів 

3-24-27

Рада студентського самоврядування

 

Гуртожиток № 1

3-33-09

Гуртожиток № 4

3-61-17

Гуртожиток № 5

3-30-79

Гуртожиток № 6

3-45-70

Гуртожиток  № 2

3-45-70

Схема розташування важливих об’єктів навчання і проживання

 

Путівник для першокурсників Уманського НУС
Путівник для першокурсників Уманського НУС

Бажаємо успіхів у подоланні нелегкої вершини знань!