09.03.2017 4741

Найефективніший спосіб у боротьбі зі стресом -– навчитися бути щасливим

Найефективніший спосіб у боротьбі зі стресом -– навчитися бути щасливим
Найефективніший спосіб у боротьбі зі стресом -– навчитися бути щасливим
Стрес (від англ. stress — напруга, тиск)  — неспецифічна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.

З одного боку емоційний стрес корисний для організму і вміння оперативно приймати складні рішення може піти на користь продуктивності вашої праці. З іншого боку, якщо стан виявляється перманентним, і ви вже не пригадаєте, коли востаннє висипалися і їли з апетитом, пора переглянути свої життєві цінності і поглянути на життя по-новому.

Найефективніший спосіб у боротьбі зі стресом – навчитися бути щасливим. Досягти цього можна, якщо почати отримувати задоволення від дрібниць і щодня здійснювати позитивні дії. Отже, візьміть на замітку кілька важливих правил, які допоможуть поліпшити ваше життя.

 1. Щоб розслабитися, потрібно правильно дихати. Саме "носове" дихання діє, як медитація на біоритми мозку і знімає втому.
 2. Не ставтеся до життя надто серйозно, і кожна ваша помилка – не кінець світу. Адже життя всього на 10% складається з того, що ми робимо, і на 90% – як ми на все реагуємо.
 3. Смійтеся над собою. З посмішкою реагуйте не тільки на смішні і приємні ситуації навколо вас, але і вмійте з сарказмом поставитися до власних вчинків і дій. Так ви навчитеся помічати навколо себе більше позитивних моментів, і не приймати свої дрібні недоліки близько до серця.
 4. Думаючи про завтрашній день, ви забуваєте про те, хто ви на даний момент. Займаючись планами на майбутнє і обдумуючи кожен свій крок, ви, можливо, застрахуєте себе від неприємностей, але перестанете відчувати життя навколо себе, про яке, врешті-решт, так піклуєтеся.
 5. Умійте сказати "ні", коли ви дійсно не хочете виконувати прохання. Бути улесливим, постійно виконуючи чужі прохання, ви відкладаєте своє власне життя, яке безповоротно минає.
 6. Регулярно займайтеся спортом – так ви самостійно підвищуєте рівень ендорфінів в організмі. До того ж ви кожного разу будете отримувати задоволення, дивлячись у дзеркало на своє підтягнуте і струнке тіло.
 7. Не відмовляйте собі в гарному одязі – те, що на вас одягнено, впливає на вашу поведінку і впевненість в новому дні.
 8. Не вживайте їжу тільки тому, що вам сумно, ви пригнічені або голодні. Насолоджуйтесь її смаком, адже їжа повинна приносити задоволення, а не вирішувати проблеми.
 9. Не відмовляйтеся від своїх бажань і цілей, вважаючи їх рожевою фантастикою і фокусуючись замість цього на "земних" речах. Коли ви зможете відмовитися від усього, крім самого кращого для себе, ви, нарешті, досягнете того, до чого прагнете.
 10. Намагайтеся менше скаржитися на життя і жити приємними моментами: постійне невдоволення тягне вас по життєвому шляху в невідомому напрямку, а бадьорий і позитивний настрій приведе до бажаного результату.
 11. Не відмовляйте собі у відпочинку. Влаштовуючи собі свята і веселощі, ви починаєте цінувати свої будні, які раніше здавалися вам сірими і безглуздими.