20.07.2025 6188

Спеціальність «Соціальна робота та консультування»

Спеціальність І10 «Соціальна робота та консультування» готує фахівців, які працюють з людьми, надаючи їм підтримку та допомогу у складних життєвих ситуаціях, а також сприяють формуванню інклюзивного та соціально справедливого суспільства. Навчання за спеціальністю «Соціальна робота та консультування» передбачає набуття комплексу компетентностей з психології, права, соціології, методик консультування, кризового втручання, фінансування та менеджменту соціальних проєктів.

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ»?

Здобуття освіти за спеціальністю «Соціальна робота та консультування» відкриває широкі можливості для кар’єрного зростання у різноманітних сферах, включаючи працевлаштування у державних установах, некомерційних, громадських організаціях, соціальних службах. Після завершення навчання фахівці із соціальної роботи і консультування можуть працювати в соціальних службах, центрах зайнятості, реабілітаційних центрах, аналітиками соціальної політики, координаторами пільг, менеджерами соціальних програм і проєктів, соціальними працівниками, а також у сфері соціального підприємництва та управління персоналом.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

  • Актуальність: фахівці зі спеціальності «Соціальна робота та консультування» є затребуваними у сучасному суспільстві, особливо в умовах кризи, війни та соціальних змін.
  • Вплив на суспільний добробут: фахівці із соціальної роботи і консультування відіграють ключову роль у створенні більш справедливого та інклюзивного суспільства. Їх зусилля спрямовані на надання допомоги різним категоріям населення: дітям, молоді, ветеранам, людям похилого віку, особам з інвалідністю, сім'ям у складних життєвих обставинах тощо.
  • Розуміння соціально-економічних питань: допомагають вирішувати нагальні соціально-економічні проблеми, пов'язані з бідністю, безробіттям, соціальною ізоляцією, а також сприяють адаптації та інтеграції у суспільство осіб, які потрапили у складні життєві обставини, надаючи їм необхідну допомогу та підтримку.
  • Міждисциплінарний підхід: спеціальність «Соціальна робота та консультування» передбачає набуття фахових компетентностей  із різних дисциплін, включаючи психологію, соціологію, економіку, фінанси, менеджмент та право. Цей міждисциплінарний підхід формує комплексний погляд на соціальні проблеми та дозволяє співпрацювати з експертами з різних галузей для розробки рішень комплексних соціальних проблем.
  • Задоволення від роботи: робота з людьми, їх підтримка та допомога у вирішенні проблем приносить велике задоволення та відчуття користі. 

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Спеціальність «СОЦІАЛЬНА РОБОТА ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ» в Уманському національному університеті – ЦЕ:

  • ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – колектив викладачів з досвідом профільної практичної діяльності та освітні програми, що постійно актуалізуються до вимог ринку праці та кращих світових практик;
  • УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ – універсальність знань та навичок, отриманих за даною спеціальністю, дозволяє випускникам адаптуватися до різних сфер діяльності та продовжувати професійний розвиток;
  • ПЕРСПЕКТИВА – переважна більшість випускників, які працюють за фахом чи за суміжними спеціальностями або успішно реалізують власні соціальні проєкти;
  • ПРЕСТИЖ – сучасні знання, що підвищують затребуваність наших фахівців на ринку праці;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях, дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час, дистанційна форма навчання.