26.12.2017 3653

Комп'ютерні науки

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Немає потреби пояснювати, чим сьогодні для кожного з нас є комп'ютер. Без елементарних навичок володіння комп'ютером зараз неможливо ні грати в ігри, ні заробляти гроші, ні керувати державою. А тому який би вид діяльності не обрав сьогоднішній студент, а завтрашній фахівець, без достатніх навичок володіння комп'ютерною технікою та тими чи іншими інформаційними технологіями – він не зможе ні працювати, ні розвиватися.

Навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки» в Уманському національному університеті садівництва передбачає набуття теоретичних і практичних навичок роботи з новітніми системами керування базами даних та інструментальними засобами проектування, володіння знаннями з мов і технологій програмування, розробки, тестування, впровадження програмного забезпечення.

У рамках даної спеціальності можна набути навички для таких видів діяльності:

 • інженер-програміст;
 • WEB-дизайнер і програміст;
 • менеджер ІТ-проектів;
 • аналітик ІТ-проектів і програм;
 • адміністратор комп'ютерних мереж;
 • системний адміністратор;
 • інженер з програмного забезпечення комп'ютерів;
 • інженер із застосування комп'ютерів;
 • фахівець з інформаційних технологій;
 • фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • фахівець з розроблення комп'ютерних програм.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки
Знання, отримані в рамках підготовки за спеціальністю «Комп’ютерні науки», знаходять широке застосування в багатьох галузях людської діяльності: освіті, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо. Випускник має можливість знайти перспективну роботу в провідних ІТ-компаніях, у тому числі – закордонних, державних установах, комерційних організаціях, банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, консалтингових агенціях, аудиторських компаніях, центрах соціологічних і маркетингових досліджень, підприємствах різних форм власності та виробничого спрямування. Специфіка професії дозволяє також працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Бакалавр з комп'ютерних наук може займати такі посади: ІТ-інженер; інженер із захисту інформації; ІТ-директор компанії чи керівник підрозділу; ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник / інженер служби якості програмного забезпечення; системний інтегратор, архітектор, адміністратор; адміністратор баз даних, комп’ютерних мереж; фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп’ютерних ігор, net-розробник.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри, а системне мислення та ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Фахівцям даної спеціальності не потрібна професійна адаптація для роботи за кордоном, адже вони навчаються тих самих мов і технологій програмування, що використовуються у всьому світі. Крім того, спеціалісти з програмування традиційно посідають перші місця у рейтингу заробітних плат. І водночас при цьому існує значний дефіцит на програмістів у провідних країнах світу, який, окрім усього, стрімко зростає.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» – це міжгалузевий напрям підготовки, призначений для інноваційної діяльності з опрацювання теоретичних основ та інструментальних програмних засобів реалізації задач розробки, інтелектуалізації, інтеграції, автоматизації та управління складними розподіленими системами, мережами, організаціями, а також технологічними, соціальними та бізнес-процесами.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проектування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.

Сучасний рівень освіти, що базується на вільному володінні математичними методами, інформаційними технологіями та системному підході до розв'язання професійних завдань – характерні риси випускників спеціальності «Комп’ютерні науки».

Стів Джобс, засновки компанії Apple, казав: «Комп’ютер виконує дуже прості операції – бере число, додає до іншого числа, порівнює результат з третім числом – але виконує їх зі швидкістю, скажімо, 1000 000 в секунду. На швидкості 1000 000 операцій в секунду результати більше нагадують магію». Тож якщо ви хочете осягнути ці магічні дії та стати чарівником, що змінює світ – обирайте спеціальність «Комп’ютерні науки» в Уманському національному університеті садівництва!

Конкурсні предмети 2018

Відкрита пропозиція (за кошти державного бюджету та за кошти фізичних або юридичних осіб)

Небюджетна пропозиція (виключно за кошти фізичних або юридичних осіб)

Мінімальна кількість балів для допуску до участі в конкурсі

1. Українська мова та література

1. Українська мова та література

100

2. Математика

2. Математика

100

3. Фізика або іноземна мова

3. Історія України або географія

100