26.11.2019 5132

Комп'ютерні науки

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Немає потреби пояснювати, чим сьогодні для кожного з нас є комп'ютер. Без елементарних навичок володіння комп'ютером зараз неможливо ні грати в ігри, ні заробляти гроші, ні керувати державою. А тому який би вид діяльності не обрав сьогоднішній студент, а завтрашній фахівець, без достатніх навичок володіння комп'ютерною технікою та тими чи іншими інформаційними технологіями – він не зможе ні працювати, ні розвиватися.

Навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки» в Уманському національному університеті садівництва передбачає набуття теоретичних і практичних навичок роботи з новітніми системами керування базами даних та інструментальними засобами проектування, володіння знаннями з мов і технологій програмування, розробки, тестування, впровадження програмного забезпечення.

У рамках даної спеціальності можна набути навички для таких видів діяльності:

 • інженер-програміст;
 • WEB-дизайнер і програміст;
 • менеджер ІТ-проектів;
 • аналітик ІТ-проектів і програм;
 • адміністратор комп'ютерних мереж;
 • системний адміністратор;
 • інженер з програмного забезпечення комп'ютерів;
 • інженер із застосування комп'ютерів;
 • фахівець з інформаційних технологій;
 • фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • фахівець з розроблення комп'ютерних програм.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки
Знання, отримані в рамках підготовки за спеціальністю «Комп’ютерні науки», знаходять широке застосування в багатьох галузях людської діяльності: освіті, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо. Випускник має можливість знайти перспективну роботу в провідних ІТ-компаніях, у тому числі – закордонних, державних установах, комерційних організаціях, банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, консалтингових агенціях, аудиторських компаніях, центрах соціологічних і маркетингових досліджень, підприємствах різних форм власності та виробничого спрямування. Специфіка професії дозволяє також працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Бакалавр з комп'ютерних наук може займати такі посади: ІТ-інженер; інженер із захисту інформації; ІТ-директор компанії чи керівник підрозділу; ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник / інженер служби якості програмного забезпечення; системний інтегратор, архітектор, адміністратор; адміністратор баз даних, комп’ютерних мереж; фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп’ютерних ігор, net-розробник.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри, а системне мислення та ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Фахівцям даної спеціальності не потрібна професійна адаптація для роботи за кордоном, адже вони навчаються тих самих мов і технологій програмування, що використовуються у всьому світі. Крім того, спеціалісти з програмування традиційно посідають перші місця у рейтингу заробітних плат. І водночас при цьому існує значний дефіцит на програмістів у провідних країнах світу, який, окрім усього, стрімко зростає.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» – це міжгалузевий напрям підготовки, призначений для інноваційної діяльності з опрацювання теоретичних основ та інструментальних програмних засобів реалізації задач розробки, інтелектуалізації, інтеграції, автоматизації та управління складними розподіленими системами, мережами, організаціями, а також технологічними, соціальними та бізнес-процесами.

Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки

Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проектування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.

Сучасний рівень освіти, що базується на вільному володінні математичними методами, інформаційними технологіями та системному підході до розв'язання професійних завдань – характерні риси випускників спеціальності «Комп’ютерні науки».

Стів Джобс, засновки компанії Apple, казав: «Комп’ютер виконує дуже прості операції – бере число, додає до іншого числа, порівнює результат з третім числом – але виконує їх зі швидкістю, скажімо, 1000 000 в секунду. На швидкості 1000 000 операцій в секунду результати більше нагадують магію». Тож якщо ви хочете осягнути ці магічні дії та стати чарівником, що змінює світ – обирайте спеціальність «Комп’ютерні науки» в Уманському національному університеті садівництва!