17.05.2024 21326

Спеціальність «Облік і оподаткування»

Облік і оподаткування – спеціальність, одна з найдавніших серед фахових спрямувань економічного профілю. Це квінтесенція двох потужних складових – бухгалтерського обліку й оподаткування, що стануть справжнім захопленням для всіх, кого вабить магічний світ цифр і математичних розрахунків. Тож недарма класики стверджували, що «бухгалтерія – це тріумф математики над розумом».

Облік і оподаткування
Облік і оподаткування

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»?

Випускники спеціальності «Облік і оподаткування» мають широкі можливості для працевлаштування в установах, підприємствах і організаціях державної й інших форм власності та господарювання, органах податкової і державних службах. У бухгалтерів високо цінується універсальність, тобто здатність до діяльності у різноманітних напрямах (економіка, фінанси, оподаткування тощо).

Світ обліку і оподаткування називають «мовою бізнесу». А тому фахівець даної спеціальності може працювати як незалежний спеціаліст і надавати послуги ведення обліку і формування фінансової та податкової звітності, проведення аудиту та надання консультацій з управління на рівні як приватних, так і державних структур,.

Відтак фахівці спеціальності «Облік і оподаткування» можуть обіймати посади бухгалтера (підприємства, бюджетної установи, банку, сфери малого бізнесу), касира (підприємства, банківської установи), аудитора, керівника аудиторської фірми; вести діяльність як приватний підприємець з наданням послуг з обліку і аудиту; бути економістом-аналітиком; спеціалістом з питань оподаткування; спеціалістом сфери оцінки майна та ріелтером; очолювати посаду керівника підприємства або підрозділу тощо.

 

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО ФАХІВЦЯ З ОБЛІКУ І ОПОДАТКУВАННЯ

Спеціалісти фаху «Облік і оподаткування» є багатофункціональними працівниками, адже сучасний бухгалтер займається не тільки веденням рахунків, але й здійснює широкий спектр економічної діяльності, що включає планування та прийняття рішень, контроль за дотриманням платіжної і податкової дисциплін на підприємстві, оцінку й аналіз господарсько-фінансової діяльності.

Інтелект, стресостійкість, наполегливість, відповідальність, уважність, вміння аналізувати та спілкуватися – основні риси потенційного фахівця даної спеціальності. Цікава робота, перспектива кар’єрного росту, високий рівень доходу, ринки праці не лише регіонального чи державного, а й міжнародного рівня – потенційні можливості фахівців спеціальності «Облік та оподаткування».

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

У наш час працювати бухгалтером складніше, ніж раніше, адже має місце постійне оновлення нормативно-правової бази, однак це розширює межі досконалості.

Саме тому дана професія повсякчас перебуває у рейтингу найзатребуваніших в усіх країнах світу. Щодо оплати праці, то на початок 2024 року середня заробітна фахівців зі спеціальності "Облік і оподаткування" становила: 25000 грн.

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – колектив викладачів з досвідом профільної практичної діяльності та постійно оновлювані відповідно до вимог ринку праці освітні програми;
  • ПЕРСПЕКТИВА – 80% випускників, які працюють за фахом чи за суміжними економічними спеціальностями або успішно займаються власною підприємницькою діяльністю;
  • ПРЕСТИЖ – сучасні знання, що підвищують вартість наших фахівців на ринку праці;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.