09.01.2024 19712

Чигиринський економіко-правовий фаховий коледж

Поліщук Юрій Адамович
Поліщук Юрій Адамович

Поліщук Юрій Адамович

директор ВСП «Чигиринський економіко-правовий фаховий коледж Уманського національного університету садівництва», кандидат історичних наук, доцент

Коледж знаходиться в мальовничому місці Черкащини на березі притоки величного Дніпра ріки Тясмин, овіяний історичною славою гетьманської столиці України. Коледж створений у 1938 році для підготовки фахівців бухгалтерського обліку. У 1956 р. заклад став називатися «Чигиринський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку». З 1958 р. в технікумі почало працювати заочне відділення. У 1963 р. було відкрито другу спеціальність – «Планування сільськогосподарського виробництва». У 1990 р. – спеціальність «Товарознавство, постачання і збут», яка проіснувала до 1993 р., а у 1991 р. – спеціальність «Правознавство».

У 2005 р. в контексті реформування вищої освіти технікум приєднався до Уманського державного аграрного університету і змінив назву на «Чигиринський технікум Уманського ДАУ».

У 2014 р., рішенням Вченої ради Уманського національного університету садівництва, технікум отримав назву Відокремлений структурний підрозділ Чигиринський економіко-правовий коледж Уманського національного університету садівництва.

Нині коледж – навчальний заклад І рівня акредитації, заснований на державній формі власності та підпорядкований Міністерству освіти і науки України, готує фахівців за спеціальностями: 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 081 «Право».

У навчальному закладі створено всі умови для підготовки фахівців нової генерації. До послуг студентів аудиторії та лабораторії з необхідним технічним обладнанням – мережа Інтернет, комп’ютерна правова бібліотека «Ліга–Закон», що дають можливість вільного доступу до інформації викладачам та студентам. Працює простора й затишна бібліотека та читальна зала, студентська їдальня.

Десятки сотень фахівців для народного господарства України було сформовано, загартовано та виховано в аудиторіях навчального закладу за 80 років діяльності навчального закладу. Коледж відомий як провідний навчальний заклад регіону, у якому склалися власні традиції з підготовки висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства України.