16.07.2014 22761

Геодезія та землеустрій

Земля – наше найбільше національне надбання, безцінний скарб, який необхідно охороняти, відтворювати та розумно ним розпоряджатися. Велику роль у цьому відведено фахівцям із геодезії, картографії та землеустрою. Здобути такий фах за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» можна на факультеті лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва.

Робота фахівця з геодезії, картографії та землеустрою потребує вміння приймати виважені рішення, вести діалог, а також вимагає уважності, чіткості та відповідальності. Щоб стати успішним фахівцем цієї сфери діяльності, необхідно бути наполегливим, впевненим у собі, активним. Адже нині будь-яка дія з землею вимагає належного оформлення та виконання великого обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розробки технічної і проектної документації і відповідного правового оформлення. А це все повинні робити кваліфіковані спеціалісти.

У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів. Тому у студентів, які навчаються за даною спеціальністю, широке коло привабливих перспектив з працевлаштування після отримання диплому.

Випускники спеціальності «Геодезія та землеустрій» можуть реалізувати себе в професіях землевпорядника та фахівця з геоінформаційних систем і технологій. Професія землевпорядника передбачає глибоке розуміння процесів, які відбуваються в природі. Спеціалісти у цій галузі мають змогу працювати в обласних, районних і міських управліннях і відділах земельних ресурсів; бюро технічної інвентаризації; відділах архітектури та містобудування; агентствах з оцінки нерухомості; відділах фонду держмайна, обласних і районних відділах юстиції; сільських, селищних, міських і районних радах; держадміністраціях та їхніх підрозділах; податковій службі.

Геодезія та землеустрій
Геодезія та землеустрій

Фахівець із геоінформаційних систем і технологій може залучатися до різних видів виробничої діяльності. Він розробляє необхідне програмне забезпечення, здійснює аналіз проектування та програмування готових систем, вивчає потреби та проблеми користувачів, здійснює пошук оптимальних рішень; займається розробкою, виготовленням і постачанням спеціалізованих програм. Спеціалісти з геоінформаційних систем і технологій працюють в органах державного управління територіями, в організаціях і фірмах із землеустрою, у проектно-дослідницьких організаціях; у виконавчих і планувальних організаціях; в експлуатаційних і проектних будівельних організаціях.

Тож запрошуємо пов’язати своє життя з землею, яка є основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства, обравши спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій»!

Геодезія та землеустрій
Геодезія та землеустрій