07.04.2021 41696

Спеціальність «Геодезія та землеустрій»

Геодезія та землеустрій – спеціальність, що передбачає ґрунтовну підготовку, що дозволить сформувати професійний підхід до створення автоматизованих інформаційних кадастрових систем, інформаційних систем і технологій, проектування та виконання землевпорядних робіт, пов’язаних із землекористуванням та моніторингом земель.

Геодезія та землеустрій
Геодезія та землеустрій

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ»?

Освіта у сфері землеустрою набирає популярність на тлі неймовірного зростання ринку торгівлі землею та нерухомим майном. А випускник спеціальності «Геодезія та землеустрій» є основним учасником землевпорядної, кадастрової й оціночної діяльності. Тож фахівці з геодезії та землевпорядкування займаються відведенням земель підприємствам та організаціям для суспільних потреб і громадянам під індивідуальне будівництво, здійснюють оформлення та видачу документів на право власності, організовують раціональне використання й охорону земель, займаються експертною оцінкою землі та нерухомості.

Фахівці-випускники працюють: у державних, обласних і місцевих органах влади з питань обліку, використання та охорони земель; в проектних і науково-дослідних інститутах із землеустрою; у спеціалізованих, ліцензованих землевпорядних організаціях; на підприємствах і в організаціях, що займаються економічною та правовою діяльністю у сфері земельних відносин; в земельно-оціночних організаціях і підприємствах, пов'язаних з купівлею-продажем земельних ділянок та інших об'єктів нерухомості; містобудівних і девелоперських організаціях.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО ФАХІВЦЯ З ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Робота фахівця з геодезії та землеустрою потребує вміння аналізувати та приймати виважені рішення, вести діалог; вимагає: уважності, чіткості та відповідальності, точності, наполегливості, впевненості, активності та зосередженості в будь-яких умовах. Адже нині будь-яка дія з землею вимагає належного оформлення та виконання значного обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розробки технічної і проєктної документації і відповідного правового оформлення.

Окремою вимогою є розуміння сучасних IT технологій і впевнене користування геоінформаційними системами.

А тому серед потенційних можливостей фахівців спеціальності «Геодезія та землеустрой» – цікава робота, перспектива кар’єрного росту, високий рівень доходу та ринки праці не лише регіонального чи державного, а й міжнародного рівня.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Фахівці з геодезії та землеустрою сьогодні найбільш затребувані у тих галузях економіки, де є потреба у постійному вирішенні земельно-­майнових питань: агросекторі, будівництві, транспорті, військовій сфері, телекомунікаціях та енергетиці, видобутку корисних копалин тощо. Крім того, сфера геодезії та землеустрою зазнає неймовірно стрімких технологічних змін та є майданчиком для відпрацювання величезної кількості інноваційних рішень.

Спеціальність «Геодезія та землеустрій» – одна з наймолодших на ринку праці України, однак уже роботодавці відчувають значну потребу у фахівцях даного профілю. У 2019 р. середня заробітна плата спеціалістів з геодезії і землеустрою в Україні становила 16000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 63 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Землевпорядник» і за схожими запитами-синонімами – «Геодезист», «Кадастровий інженер», «Землевпорядківець» та ін.

 

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • ГРУНТОВНІСТЬ – актуальні знання, постійно поновлювані відповідно до вимог роботодавців освітні програми;
  • ЗАТРЕБУВАНІСТЬ – ринок праці наразі відчуває активну нестачу фахівців даного профілю;
  • ПЕРСПЕКТИВА – можливість проходження практики на кращих підприємствах та організаціях в Україні, за кордоном з подальшим працевлаштуванням;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час, можливість дуальної освіти.