29.03.2021 37768

Спеціальність «Агроінженерія»

Агроінженерія – спеціальність, яка поєднує в собі технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва, має глибокі витоки та, за рахунок позитивної динаміки розвитку та технологічного прогресу, – серйозну позитивну динаміку розвитку. І наразі вона гарантує значні перспективи фахівцям, адже аграрна країна без агроінженерів не існує.

Майстерність керування тракторами на полігоні кафедри процесів, машин та обладнання АПВ
Майстерність керування тракторами на полігоні кафедри процесів, машин та обладнання АПВ

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «АГРОІНЖЕНЕРІЯ»?

Фахівці даного профілю здатні виконувати найрізноманітніші професійні завдання та можуть займати первинні керівні посади із технічного забезпечення агропромислового виробництва.

Випускники зможуть: керувати: технічними підприємствами, службами, відділами, підрозділами, персоналом та навчанням працівників.

Працювати: головним інженером, головним механіком, начальником цеху, начальником зміни, майстром виробничої дільниці, майстром з експлуатації та ремонту машин, механізмів та обладнання.

Виконувати обов’язки: фахівця на підприємствах із виконання сільськогосподарських робіт, управління механізації, проектно-конструкторських установах, установах з експертної оцінки машин і обладнання, сервісних центрах з обслуговування та продажу машин і обладнання, підприємствах із виробництва та переробки продукції рослинництва та тваринництва, підприємствах з виробництва машин і обладнання галузі.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО АГРОІНЖЕНЕРА

Уважність і точність, відповідальність, вміння аналізувати (виробничу діяльність підприємства, використання новітніх технологій в механізації сільськогосподарського виробництва). Потенційні можливості фахівців спеціальності «Агроінженерія» – це не лише цікава робота та перспектива кар’єрного росту, а й високий рівень доходу, ринки праці не лише регіонального чи державного, а й міжнародного рівня –.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Агроінженер – одна з найзатребуваніших на ринку праці спеціальностей, фахівців якої потребує значна частина наявних агропідприємств. 

За даними сайту Work.ua, середня заробітна плата інженера з ремонту та налаштування сільгосптехніки стартує з позначки 12 тис. грн. Але, наприклад, працюючи у дилера техніки, агроінженер може отримувати фіксовану ставку та процент від проданої техніки. А вартість сучасних агрегатів сягає кількох сотень тисяч гривень. Таким чином, на посаді у великому агрохолдингу чи консалтинговій службі зарплата агроінженера починається від 23 тис. грн. 

Окрім того, великі фірми пропонують чимало програм стажування для студентів факультету «Агроінженерія» з можливістю подальшого працевлаштування.

Загалом заробітні плати за спеціальностю інженерія на ринку стартують від 10–15 тис. грн, а зі здобуттям досвіду та кваліфікації можливо отримувати 30–40 тис. грн., адже агроінженеру необхідно мати хорошу базу знань для того, щоб якісно та професійно виконувати покладені на нього обов’язки: оперативно знаходити й усувати несправності в роботі сільськогосподарської техніки. Окрім того, важливо завжди удосконалювати знання не тільки зі здобутої спеціальності, а й із суміжних: агрономії, зоотехнії, знати всі виробничі процеси.

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «АГРОІНЖЕНЕРІЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «АГРОІНЖЕНЕРІЯ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • АКУТАЛЬНІСТЬ – освітні програми, розроблені відповідно до вимог ринку, у безпосередній і прямій співпраці з роботодавцями;
  • ЗАТРЕБУВАНІСТЬ – молоді фахівці розпочинають трудову діяльність ще під час проходження практики, а по закінченні навчання понад 85% мають гарантоване місце працевлаштування;
  • РІЗНОПЛАНОВІСТЬ – можливість проходження виробничого та навчального стажування та практики на кращих підприємствах та організаціях в Україні та за кордоном;
  • ЗРУЧНІСТЬ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях, дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.

 

Error