03.06.2023 388

Зелені свята – символ єдності та здійснення мрій

Зелені свята з давніх-давен органічно влилися в історію українського народу. Ще до прийняття християнства наші пращури мали власні обряди на цикл слов’янських свят Трійці, що в народі називалися Зелені свята, Зелені святки, Русалії. Багато про традиційні святкування українців, зокрема й Трійці, дізнаються щороку студенти Уманського національного університету садівництва, адже когорта навчального закладу має у своєму колективі цінних фахівців культурно-мистецького осередку, які дбають про обізнаність молоді і колег у питаннях культурологічної та народознавчої спадщини.

За християнством свято Трійці (П’ятидесятниці) вказує на сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса та появу людям Всевишнього у трьох іпостасях святої Трійці: Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Святого Духа. П'ятидесятниці почали широко відзначати з IV століття, коли прийняли догмат про Трійцю, визнавши єдиного Бога та три його прояви.

Прадавні українці мали культ рослинності на Зелені святки, а тому очищаючи оселі від зимового мороку та холоду, встилали долівку та двори різнотрав’ям: любистком і м’ятою, рутою та ромашкою, татарзіллям і полином.

І нині, прикрашаючи оселю та виплітаючи власний вінок на Трійцю, хай кожна людина повірить і відчує свою причетність до створення миру у рідній країні. І закладе у нього спільне для всіх українців бажання: Перемоги у цій визвольній війні та квітучої України в найближчому майбутньому.

З Зеленими святами будьте здорові, шановні земляки! Довголіття всім нам, здійснення мрій і миру!