11.10.2020 383

Вітаємо працівників санітарно-епідеміологічної служби з професійним святом!

Уже понад 80 років на варті охорони здоров’я й ефективної реалізації державної політики у сфері профілактичної, попереджальної, запобіжної медицини стоїть Державна санітарно-епідеміологічна служба України, що нині відзначає професійне свято.

Письмовими доказами існування дбайливого ставлення людства до гігієни є ще літературно-філософські трактати Гіппократа «Про повітря, води та місцевості» та Ветрувія «Десять книжок з архітектури». Проте умови життя сучасної людини висувають нові завдання вдосконалення наукового аналізу проблем не лише її здоров’я, а й оточуючого середовища, що на нього впливає.

Основним завданням сучасної санітарно-епідеміологічної служби в нашій державі є напрацювання довгострокової стратегії збереження здоров’я населення України та найшвидшого його відновлення.

Нинішня пандемія COVID-19 нанесла болючий удар по людству ще й тому, що вона перша за період миттєвого поширення розповсюдження інформації. Відео з лікарень і охоплених хворобою міст, дані наукових досліджень, звернення провідних науковців, лікарів і політиків – все швидко стає доступним і впливає на думки та поведінку людей. Тому для епідеміологів дане професійне випробовування стало складним завданням, адже його вирішення напряму впливає на здоров’я кожної людини, а відтак – усіх націй, держав, планети в цілому.

Місія фахівців санітарно-епідеміологічної служби полягає у правильному інструктуванні, в умінні брати інформацію з надійних джерел, порівнювати та критично осмислювати її, відсіювати хибні дані та дезінформацію. І, звісно, формувати відповідне професійне ставлення до колективної безпеки. Адже СЕС здійснює епідемічний нагляд і перевірку дотримання правил виконання повноважень щодо захисту населення від епідеміологічних, інфекційних і неінфекційних захворювань.

Звісно, багато залежить від нас самих: усвідомлення необхідності обмежити власну свободу пересування та спілкування, дотримання встановлених на час пандемії санітарно-епідеміологічних норм захисту тощо. І якщо є нагальна потреба усвідомити чіткість дій в умовах пандемії, звірте їх з розробленим фахівцями санітарно-епідеміологічної служби алгоритмом за посиланням: https://www.udau.edu.ua/ua/algoritm-dij-za-pidozri-covid-19.html

Нині ми вітаємо з професійним святом працівників санітарно-епідеміологічної служби! Пишаємося тим, що профілактичне спрямування вітчизняної медицини є загальновизнаним світовим пріоритетом, а система необхідної людству діяльності, безперечно, належить до національних здобутків України! Міцного здоров’я вам, хранителі бійці невидимого фронту!

 

Ректорат

Профком