В Уманському НУ відбувся інформаційний лекторій «Пам’ятаємо жертв геноциду кримськотатарського народу»
20 травня В Уманському національному університеті відбувся лекторій на тему «Пам’ятаємо жертв геноциду кримськотатарського народу», який для студентів і викладачів провів кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Валентин ДОМОРОСЛИЙ.

1944 року тоталітарний режим розпочав депортацію кримських татар з півострова Крим. Україна вшановує трагічні пам’ятні дні, пов’язані зі злочинами комуністичного тоталітарного режиму, а в освітянському осередку важливо говорити про такі історичні теми, як геноцид кримськотатарського народу. Досвід кримських татар — нагадування світовій спільноті про важливість захисту прав людини й сприяння толерантності та взаєморозумінню між різними культурами. Тож, лекція розпочалася з хвилини мовчання — присутні вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу…
Валентин Іванович розповів присутнім про тривалу і складну історичну взаємодію українців та кримських татар, яка включала як співпрацю, так і конфлікти. Лекторій передбачив розповідь про основні етапи взаємодії: від спільного проживання під час Кримського ханства до депортації кримських татар та їхню боротьбу за право повернення додому. Присутні мали нагоду дізнатися про Амет-Хана Султана, з’ясувати коли відбувся Курултай кримськотатарського народу (національний з’їзд) та дізнатися, чому в 2014 році, після російської анексії Криму, Курултай припинив свою діяльність.

На жаль, безкарність дозволяє режимам повторювати злочини минулого: вбивства, репресії, утиски та переслідування. Але українська спільнота продовжує впевнено виборювати право на свободу.
Колектив і студентська молодь висловлюють вдячність лектору — Валентину ДОМОРОСЛОМУ за тематичний захід з метою інформування здобувачів освіти про трагічні події 1944 року.
Фотогалерея











