15.06.2021 1848

Ставлення до людей похилого віку – запорука стабільності, успіху та процвітання соціуму

15 червня в Україні відзначають День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей). Ця подія покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення, усунення дискримінацій та ігнорування стосовно проблем літніх людей, а ще – націлена зруйнувати стереотипи, пов’язані з їхнім життям.

Люди похилого віку зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті та навіть у медичних закладах. Певною мірою такі дії перешкоджають реалізації їхнього потенціалу і негативно впливають на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть повною мірою реалізувати свої права та здійснити свій посильний, а інколи і необхідний, внесок у культурне, соціально-економічне та політичне життя суспільства.

Згідно міжнародних статистичних даних та їх класифікацій, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі. І всі вони, уявіть, мають багатий досвід у всіх сферах життєдіяльності, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає підростаючому поколінню. А також сильне бажання передати даний досвід.

Ми маємо батьків, дідусів і бабусь, і самі колись станемо людьми похилого віку. Тож давайте вже сьогодні дбати про добробут категорії людей, які так цього потребують. Наші зусилля нині дадуть можливість довгого, цікавого та щасливого життя батькам, нам і в подальшому нашим дітям, адже ставлення до людей похилого віку – запорука стабільності, успіху та процвітання соціуму в цілому. Глобальний підхід до проблеми може ускладнити наше сприйняття, та прості кроки до вирішення деяких проблем можуть зробити стареньких щасливими уже сьогодні:

  1. Знайдіть час для розмови;
  2. Подаруйте квіти без приводу;
  3. Здійсніть незаплановану прогулянку разом;
  4. Познайомте стареньких зі своїми друзями;
  5. Пограйте разом в настільні ігри;
  6. Влаштуйте перегляд сімейних фотоальбомів;
  7. Дізнайтеся про дитячі мрії близьких похилого віку та спробуйте їх реалізувати.

Дорогі наші дорослі хлопчики та дівчатка! Миру вам та оптимізму, міцного здоров’я та довгих років життя! Ми любимо вас і завжди будемо на варті вашого благополуччя! З турботою та повагою – діти та внуки.

Пресцентр Уманського НУС