03.03.2020 621

Соціально-психологічний клімат у колективі – основа ефективної організаційної взаємодії

Загальновідомим є той факт, що людям приємно працювати у згуртованому колективі, відчувати позитивне емпатійне ставлення та довіру до колег. У даному контексті дуже важливим є відповідальне та дбайливе ставлення кожного члена колективу до свого професійного росту, а це є можливим лише за умови, коли людина відчуває себе на «своєму місці», займається улюбленою справою та працює в команді справжніх професіоналів, які з повагою ставляться один одного.

Саме тому для науково-педагогічних працівників та аспірантів кафедри економіки факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва було проведено тренінг «Соціально-психологічна адаптація та майстерність професійної взаємодії в колективі». Лейтмотивом заходу стало формування у педагогів навичок ефективної взаємодії у колективі, сприяння адаптаційному періоду молодих педагогів до умов праці, формування прагнення до професійного росту та розвитку.

Основними завданнями тренінгу були: розвиток уміння самопрезентації; удосконалення соціально – комунікативних умінь, розвиток рефлексивних навичок; підвищення мотивації щодо професійного росту та засвоєння алгоритму досягнення намічених цілей загалом, покращення психологічного клімату в колективі.

Виконання завдань дало можливість кожному з учасників провести самоаналіз, сформувати сходинки досягнення особистих цілей, відчути свою цінність у колективі тощо.

Учасники тренінгу активно та з цікавістю підійшли до виконання запропонованих вправ і завдань. Кожен висловлював власну думку та мав нагоду поділитися напрацьованим алгоритмом дій для досягненнями мети з колегами. На завершення учасники заходу побажали один одному стимулів і мотивації для досягнення задумів і втілення мрій у власному житті.

Валентина Мазуренко, практичний психолог вищої категорії