09.12.2018 1268

Профілактичний захід зі студентами перших курсів, присвячений Всесвітньому дню боротьби з СНІДом

СНІД – одна з найскладніших і найтрагічніших проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя.

У читальній залі Наукової бібліотеки Уманського національного університету садівництва відбулася зустріч першокурсників із практичним психологом  Валентиною Мазуренко та фахівцями кабінету «Клініка Дружня до Молоді» - Наталею Круглій та Анною Проценко, присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом. Відверте спілкування, а також лекція-презентація, були присвячені проблемі профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді, усвідомленню міфів і реальної небезпеки цієї хвороби й іншим важливим нюансам її існування.

Профілактичний захід зі студентами перших курсів, присвячений Всесвітньому  дню боротьби з СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих від хвороби. Проблема загострюється ще й тим, що, як і багато років тому, суспільство не сприймає всерйоз факт проживання у світі, де існує вірус імунодефіциту людини і проблема СНІДу та його наслідків, що безпосередньо стосується кожного. Точна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні невідома. Однак Україна, згідно з доповіддю ООН, нещодавно посідала 6-те місце в світі за рівнем поширення епідемії ВІЛ/СНІД. Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до подальшого зростання в усіх регіонах України, але поширення по країні нерівномірне. Найбільше ВІЛ-інфікованих у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській і Донецькій областях.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20 %.

Натомість в Україні, єдиній серед країн Східної Європи та Центральної Азії, ступінь поширеності ВІЛ/СНІДу найвищий. Щоденно в Україні ВІЛ-інфікується 48 осіб, діагноз СНІД ставлять 12 людям, а помирають від СНІДу – восьмеро. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

Розмова зі спеціалістами спонукала молодь до усвідомлення того, що для призупинення епідемії потрібно не тільки говорити про ВІЛ-інфекцію та про те, яка вона небезпечна: вочевидь, настає час вчитися жити в світі де є ВІЛ.

За додатковою інформацією можна звернутись:

-         практичний психолог університету Валентина Мазуренко (каб.197; тел.0975782747);

-         фахівці кабінету КДМ – Наталя Круглій, Анна Проценко (тел.0967706778; 0937318969)

Конфіденційність – гарантовано!

Валентина Мазуренко, практичний психолог вищої категорії