06.08.2022 248

Немирний атом здатен знищити людство

6 серпня 1945 року о 8-15 ранку американським бомбардувальником Б-29 «Енола Гей» було скинуто атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіма. Нелюдський вчинок застосування ядерної бомби поза межами полігонів забрав життя понад 75 тисяч людей, і ще більше 200 тисяч отримали радіоактивне зараження. Саме цей трагічний день став початком осмислення людства власних дій і наслідків, адже бомба була використана через три тижня після її створення.

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї, який нині відзначає світова спільнота, – це День пам’яті Хіросіми та клятва всього людства ніколи більше не воювати. Саме така суть викарбувана у парку Миру в цьому колись стертому ядерним вибухом місті на монументі для загиблих того дня в Японії словами «Спіть спокійно, помилка не повториться».

І теперішня війна, що триває в Україні ще з 2014 року, має відкрити очі людству всього світу на болючі та нищівні наслідки будь-яких військових дій. Суспільство має усвідомити важливість попередження ядерної війни мирним шляхом. Адже люди мають жити для вдосконалення та розвитку, а війна – це завжди деградація. Багаторічна політика Японії зі зниження рівня озброєння має позитивну динаміку, однак всі її зусилля можуть бути нівельовані російською агресією на Україні. І хоча Японія з початку повномасштабного вторгнення тримала нейтралітет стосовно політичної ситуації, та потім рішуче висловилася проти вторгнення росії на територію нашої незалежної держави, запровадивши низку суворих санкцій.

Колектив Уманського національного університету садівництва глибоко переконаний, що війна сусіда-загарбника проти нашої Батьківщини матиме далекосяжні наслідки для кожної країни світу. А тому докласти всіх зусиль, аби попередити, не допустити, унеможливити страшних бомбардувань ядерною зброєю – місія всього цивілізованого суспільства. Жодного виправдання немає вбивствам і нічим не зміряти достатність покарань за знищені, покалічені, зруйновані людські життя...

 

Пресцентр Уманського НУС