09.12.2021 1051

Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду

Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду
Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду

9 грудня 1948 року була прийнята Конвенція про запобігання та попередження злочину геноциду та покарання за нього.

З метою обізнаності соціуму, в цей день для загалу здійснюють покладання до меморіалів, аби вшанувати пам’ять жертв геноциду, проводять відкриті лекції і слухання, що інформують про історичні злочини проти світової громадськості, проти людства – репресії, етнічні чистки, примусові переселення народів, які визнано найнебезпечнішою формою порушення прав і свобод людини та жорстоким злочином проти людства. Приділяється особлива увага цього дня і питанню забезпечення принципу рівності та недискримінації під час реалізації людиною і громадянином основоположних прав і свобод, а також подоланню расизму, антисемітизму й інших проявів ксенофобії і нетерпимості в українському суспільстві.

Українці закарбували в пам’яті наймасовіший і найжорстокіший злочин геноциду проти українського народу – вбивство голодом у 1932–1933 роках мільйонів українських селян, які становили основу нації, будучи носіями української ідентичності. Окремо щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – на гадку про події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьким шляхом виселив людей із їхніх осель і земель. Це спільний біль української історії, тому і зусилля треба докласти масові, аби уникнути подібних народних трагедій.

Вчинення злочинів має свої передумови: психологічні відхилення, моральна та психологічна неврівноваженість, відсутність толерантного ставлення до етнічних і релігійних груп суспільства. Саме системна дискримінація й акти психологічного та різного роду насильства ведуть до найвищої хворобливої міри жорстокості людства, якому немає місця в сучасному суспільстві.

Тому найважливішим завданням кожного з нас є внесення своєї частки у впровадження миру у світову спільноту. Адже у тяжкі часи для українського народу важливість мирного існування полягає в простих речах: зробити життя один-одного кращим.

Шановні земляки! Не дозволимо разом іскрам геноцидної злочинності розгорітися на теренах сучасної  історичної дійсності!

Пресцентр Уманського НУС