20.11.2020 1439

Мій ресурс – моя відповідальність!

Пропускаєте крізь пальці весь негатив

і тоді в долонях залишиться радість і щастя!

За вікном глибока осінь, і часто в цей період ми відчуваємо зменшення сил і небажання діяти. Саме такий стан виникає у багатьох людей. Це пояснюється тим, що восени дні стають коротшими, зменшується світловий день, менше сонця, менше тепла, йдуть дощі та стає все холодніше...

Пандемія і карантин перед багатьма з нас гостро поставили питання невизначеності, і нині ми вчимося жити в новій реальності.  Для багатьох це справжній виклик.

Саме тому, зі студентами ради студентського самоврядування університету було проведено вебінар «Я – в Ресурсі». Ресурси особистості – це всі ті життєві опори, що присутні в характері людини, завдяки яким вона може реалізовувати свої основні потреби: життя, фізичний і психологічний комфорт, безпека, самореалізація тощо. Зовнішні ресурси – це матеріальні цінності, соціальні ролі та зв’язки, що допомагають людині зовні. Внутрішні – це психологічний особистісний потенціал, характер, навички, які допомагають зсередини, так звана внутрішня опора.

Під час вебінару було розглянуто питання збереження особистісних ресурсів  та доступні кожному шляхи їх поповнення й екологічного відновлення. Усім відомо, наскільки важлива фізична гігієна, однак не меш вагомою є й психологічна (емоційна та ментальна) гігієна, інакше збудження розуму буде занадто високим!

Мій ресурс – моя відповідальність!

Усі хочуть щасливого життя, а щастя, як зазначає Далай Лама,  –  це спокій в голові. Тому, якщо не вистачає віри, важливо все раціонально осмислювати та розуміти. Відповідаючи самому собі на ці й інші питання, ми поступово переходимо від страху до мужності, від відчаю до надії, від озлоблення до надії, світла та любові.

Валентина Мазуренко, психолог вищої категорії

Error