06.12.2018 1101

«Ми різні і це – ЗДОРОВО!»

Життя суспільства, як і життя кожної окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій тощо. За часи історії людства їх промайнуло чимало. Вони приваблювали увагу людей на більший чи менший термін, деякі з них закликали до барикад, призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу. Та все ж, з розвитком суспільства, до людей приходить розуміння, що планета Земля – наш спільний дім, а всі люди в ньому – сусіди. Тому, для успішного розвивитку людства, просто необхідно навчитися знаходити спільну мову. І в безмежному просторі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло»  прийняття і терпимості (толерантності).

Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її, я готовий віддати своє життя». У 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО її учасники проголосили 16 листопада Міжнародним днем толерантності і прийняття. У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». У суспільстві його трактують, як терпимість до інших думок, поглядів, традицій тощо. Це повага, прийняття та розуміння багатого різноманіття інших культур нашого світу, форм самовираження людської особистості. А формуванню подібної позиції сприяють знання, відкритість, спілкування, свобода думок і переконань.

Учасниками низки психологічних тренінгів на тему: «Ми різні і це – ЗДОРОВО!» стали студенти ІІ курсів, а саме 21-Ф, 21-Е, 21-М, 21-Т груп зі своїми кураторами.

«Ми різні і це – ЗДОРОВО!»

Метою даних заходів є гостра необхідність усвідомлення молоддю значимості в сучасному світі взаємоповаги, терпимості та прийняття (толерантності) при взаємодії з іншими людьми, удосконалення вміння толерантного та доброзичливого спілкування тощо. У невимушеній атмосфері тренінгу студенти та їх куратори мали змогу дізнатися один про одного багато нового, набути навичок самопрезентації, а також прийти до розуміння та прийняття внутрішнього світу інших людей, закріпити відчуття єдності та доброзичливого стилю спілкування у власному колективі.

Валентина Мазуренко, практичний психолог вищої категорії психологічної служби «Довіра»