05.06.2021 917

Ми маємо усвідомлювати свою причетність до стану природи та навколишнього середовища

Ми маємо усвідомлювати свою причетність до стану природи та навколишнього середовища
Ми маємо усвідомлювати свою причетність до стану природи та навколишнього середовища

«Щасливою буде та епоха, коли честолюбство почне бачити велич і славу тільки в придбанні нових знань і залишить нечисті джерела, якими воно намагалося угамувати свою спрагу. То були джерела нещасть і марнославства, що утамовували спрагу тільки невігласів, героїв завойовників і винищувачів людського роду»

Сен-Сімон

Всесвітній день охорони навколишнього середовища, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, є для людства нагадуванням про відповідальність кожної особистості перед спільним домом – Землею.

Громадськість беззаперечно має обрати пріоритетним напрямом стимулювання зацікавленості людства та політичного інтересу у проблемах екологічної відповідальності перед планетою Земля. Активне сприяння збалансованому розвитку, розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни, а також роз’яснення корисності партнерських відносин матиме позитивний результат, адже всі країни та народи співіснуватимуть в екологічній безпеці та природньому балансі.

Над проблематикою екології працюють безліч науковців всього світу. І невтомні фахівці, професорсько-викладацький склад факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського національного університету садівництва, здійснюють освітню діяльність на рівні світових стандартів. Навчальна та наукова робота спрямовується на запобігання проблем, які можуть перерости локальні рамки, набувши глобального загальносвітового характеру. Тож місія викладачів і їх вихованців не лише в тому, аби запобігти проблематиці – вони невтомно співпрацюють з колективом, окремими групами населення, підростаючим поколінням аби донести в суспільство важливість нерозривного зв’язку природи та суспільства, що носить взаємний характер.

«Природа є майстернею, де творцем є людина» – істина, яку усвідомлюють майже всі відповідальні за власне здоров’я та щасливе майбутнє своїх дітей громадяни. І саме вона має стати девізом людства всієї Землі. Адже відповідальність за екологічний стан планети лежить на кожному, без винятку. І ми маємо усвідомлювати свою причетність до стану природи та навколишнього середовища. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС