01.05.2021 287

Любов до праці – генетична особливість українців

1 травня в Україні відзначається Міжнародний день праці. І хоча сучасна офіційна назва свята передбачає зовсім інші передумови його впровадження, кожен українець, як гідний нащадок великої нації, має генетично закладену працьовитість і любов до рідної землі.

Офіційно Міжнародний день праці (солідарності трудящих) у нашій державі відзначають на знак пам’яті робітничих протестів в Чикаго, що почалися 1 травня 1886 року, коли мирні протестувальники відстоювали право на 8-ми годинний робочий день і гідну зарплатню. Наступні роки страйки продовжувалися, хоча і носили вже мирний, демонстраційний характер, вказуючи на солідарність людей робочого класу. Поступово до мітингувальників приєдналися й інші Штати. На підтримку робітничого руху у США відгукнулися трударі Відня, Праги, Кракова, Львова, Будапешта, Парижа, Мілану, і з 1890 років демонстрації і страйки стали носити характер вимог покращення життєвих умов, міжнародної солідарності та боротьби проти мілітаризму та війни.

Українці – працьовита нація, і у відповідь на дбайливе ставлення та вміле господарювання земля віддячує їм щедрими врожаями. Наука щороку вносить свої позитивні корективи в аграрну галузь країни. Тож невтомний колектив Уманського національного університету садівництва завжди стоїть на варті процвітання рідної землі. Варто лише відзначити покращення позиції навчального закладу в останньому рейтингу Scopus, що був оприлюднений напередодні.

Що значить нині це свято для вас – простий вихідний чи знаменна дата з історичним підтекстом? Знаючи досвід попередніх поколінь, легко визначитися особисто кожному, а для колективу Уманського НУС важливо, аби молодь, маючи гарну професію, не втрачала любові до праці й успішно втілювала свої мрії з розбудови  рідної держави. Зі святом вас, шановні!

 

Пресцентр Уманського НУС