14.06.2021 616

Колоритна екскурсія студмістечком

Уманський національний університет садівництва захоплює не лише цінною науковою базою, а й широким спектром вибору актуальних нині професій. А ще він вабить всіх багатством історичної цінності, що налічує понад 175 років, і таємницями, які варто дізнатися кожному гостю, мешканцю та студенту Уманського НУС.

Саме тому Волонтерською організацією «Разом» (Умань) та заступником декана факультету економіки і підприємництва з виховної роботи Світланою Власюк  для волонтерів й учасники АТО/ООС було зініційовано екскурсію студмістечком Уманського НУС «Музей під відкритим небом», розроблену працівниками бібліотеки університету.

Запрошеним гостям запропонували потрапити в цікаву казку університетського кампусу, що межує з Софіївським парком. Модератором та екскурсоводом виступила Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Уманського НУС, обізнаний фахівець і гарна людина, яка щоденно захоплює колег новими історіями про рідний ЗВО. Присутні з захопленням слухали та споглядали розповідь про «Будинок над парком» Віктора Головцова, намагаючись запам’ятати цитати з видання, які екскурсовод дбайливо взяла з собою.

Вразив відвідувачів один із найстаріших в Україні оранжерейний комплекс Уманського НУС, який було збудовано за розпорядженням графа Станіслава Потоцького, творця славетного парку «Софіївка». Оранжереї функціонують донині, приховуючи від допитливих очей острівець екзотики серед мінливого клімату України. Спекотні приміщення, наповнені ароматом екзотичних фруктів і їх квіту, заворожили екскурсантів. Перед гостями постали 200-літні сагові пальми, вабив ніжністю цвіт гранатів, ківі, агави, плоди лимонів, милували незвичайністю форми листя та вмінням адаптуватися і плодоносити на чужині інші, незвичні для нашої місцевості, рослини. Цікаві історії про появу в оранжереї заморських рослин розповіла Юлія Величко, кандидат с.-г. наук доцент, очільниця кафедри садово-паркового господарства.

Колоритна екскурсія студмістечком

Окреме захоплення викликали старовинні друковані видання, що зберігаються у музейній кімнаті стародруків університетської бібліотеки. А родзинкою подорожі музеєм під відкритим небом стало частування гостей смачним і запашним варенням, звареним за рецептами XVIII століття.

Колоритна екскурсія студмістечком

Мальовниче студентське містечко, колоритна кімната стародруків бібліотеки Уманського НУС, цікаві моменти історії будівництва та становлення навчального закладу завжди будуть захоплювати людей, які є патріотами своєї землі, адже, прагнучи пізнання нових знань, вони несвідомо стають творцями успішної держави – мирної, економічно процвітаючої України. Тож колектив Уманського НУС радо чекає допитливих відвідувачів і нових студентів!

Щиро вдячні організаторам, учасникам, присутнім і ведучим заходу, а також всім, хто долучився до цікавої екскурсії університетським містечком.

Пресцентр Уманського НУС