09.12.2023 173

Боротьба з корупцією – справа суспільна

Спільнота Уманського національного університету садівництва відзначає День боротьби з корупцією у диспутах і практичних зустрічах, що допоможуть здобувачам освіти з’ясувати розуміння терміну протиправної діяльності, що полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Заходи проводяться за підтримки ректорки УНУС Олени НЕПОЧАТЕНКО з ініціативи уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Уманському НУС, кандидатки юридичних наук, доцентки, завідувачки кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Людмили МАШКОВСЬКОЇ.

Боротьба з корупцією – справа суспільна
Боротьба з корупцією – справа суспільна

Обговорення в колективі є всебічним і має на меті охопити як студентську молодь, так і весь університетський загал, адже корупція може проникати у всі аспекти життя суспільства, включаючи політику, економіку, освіту, охорону здоров'я, правосуддя. І для успішної боротьби з цим негативним явищем необхідно впливати на них. Адже корупція може спричиняти недієвість і втрату довіри до владних інституцій. А ще – призводити до розбалансування систем і відсутності рівних можливостей для всіх громадян, впливати на міжнародну репутацію країни, ускладнюючи міжнародні відносини та співпрацю.

Запровадження ж антикорупційних заходів у всіх сферах допомагає покращити ефективність державного управління та відновити довіру громадян до влади. А відтак боротьба з корупцією в усіх сферах сприяє створенню справедливішого суспільства, де кожен має рівні права та можливості.

Україна нині проходить складні часи становлення на міжнародній арені, тому свідомі громадяни мають допомогти у справі подолання та боротьби з корупцією. Колективна участь спільноти, яка йде до подолання окупаційних посягань, у виявленні та запобіганні корупції може збільшити тиск на корупційних посадовців і сприяти прозорості у внутрішньополітичних справах, адже здолання злочинних намірів підвищує довіру міжнародного співтовариства до країни. Також це може вплинути на рівень інвестицій і розвиток економіки, оскільки іноземні інвестори шукають стабільні та надійні ринки.

Таким чином, боротьба з корупцією має бути комплексним підходом, що включає в себе реформи у сфері законодавства, правоохоронних органів, антикорупційних інституцій, а також активну обізнаність й участь громадян у розвитку етичних стандартів у всіх сферах суспільства.