22 квітня — Всесвітній день Землі
Громада Уманського національного університету відзначає дату, початок якої заклав американський сенатор 1970 року — він запропонував розпочати екологічні акції, що стануть корисними для довкілля. Ідею схвалили спершу на національному рівні, а пізніше свято знайшло прихильників у всьому світі. Захист природи — це міжнародна справа, тому у 2009 році Організація Об’єднаних Націй 22 квітня офіційно оголосила Міжнародним Днем Матері-Землі.
International Mother Earth Day покликаний інформувати людство всього світу про наслідки впливу людської життєдіяльності на екосистему. Колектив університету нині об’єднується для справ, які стосуються захисту навколишнього середовища, розуміючи важливість турботливого ставлення до природи вже сьогодні. Нині Україна потерпає від збройної агресії росії, є вразливою, незахищеною, а територія країни втрачає екологічну стабільність і можливість на швидке відновлення та реабілітацію. Забруднення довкілля вибуховими та хімічними речовинами несуть за собою втрату біорізноманіття, значне погіршення якості води, а знищення й спалювання лісосмуг і лісів внаслідок війни призводить до опустелювання територій. Українська нація досить оптимістично дивиться на ситуацію, що склалася, адже, розуміючи реальні загрози, ми маємо використовувати арсенал професійного підходу до всіх аспектів збереження довкілля.
Фахівці колективу Уманського національного університету стверджують, що вихід зі складних ситуацій існує завжди. Один з них — зміна позиції з погляду людського мислення. Саме тому екологічна освіта, інформування спільноти про загрозу, яку несе людина у світ, шкодячи природі, є важливим етапом в процесі збереження екології. Шкодячи довкіллю, людина шкодить собі. Від кожного з нас залежить, яким буде наш спільний дім — Земля. Шанобливе ставлення до Матері-Землі дасть шанс світовій спільноті на щасливе, здорове, прогресивне довголіття.