15 травня — Міжнародний день захисту клімату
Громада Уманського національного університету знається на світових проблемах і активно інформована про складну планетарну систему, що змінюється через діяльність людини — клімат.
Глобальні зміни клімату — це світова проблема, а запобігання кліматичній кризі на сьогодні є пріоритетом в політиці багатьох країн, адже від них залежать умови життя сьогодні та наступних поколінь.
Парникові гази, які утворюються при використанні викопного палива — один із головних напрямів у запобіганні змін клімату. В умовах війни Україна має нові джерела викидів парникових газів, яких можна було б уникнути в мирний час. Попри виклики сьогодення Україна діє з урахуванням кліматичних цілей та всупереч ворогу цілеспрямовано крокує згідно з курсом «зеленої трансформації».
Громадяни України поступово переходять до низьковуглецевого розвитку враховуючи можливості політичної, економічної, енергетичної та екологічної безпеки.
Нагадаємо, що 2021 року Україна зробила важливий крок для скорочення викидів парникових газів — схвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди. Паризька угода до Рамкової конвенції ООН, має на меті об’єднати країни та, починаючи з 01.01.2021 року, — визначити цілі щодо скорочення або обмеження викидів парникових газів (у рамках Кіотського протоколу). Таким чином Україна зобов’язалася до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 65% від рівня 1990 року.