11.01.2021 658

11 січня – Всесвітній день «спасибі»

11 січня – Всесвітній день «спасибі»
11 січня – Всесвітній день «спасибі»

Нагадати людям про цінність і важливу роль гарних манер та їх позитивних наслідків покликане сьогоднішнє свято – Всесвітній день «спасибі». Адже висока етична культура та прагнення до порозуміння закарбовані в генах українського народу з давніх віків. А ще виражати подяку (дякувати), виявляти увагу до вчинків оточуючих, проявляти доброту було та залишається в пріоритеті нашого народу в усі часи.

Скільки слів-синонімів слову «спасибі» знають українці? Їх достатньо, аби віддзеркалити увесь той позитив, який ми даруємо один одному: дякую, красно дякую, файно дякую, дуже дякую, спасибі. Ще додати належну емоцію – і ми стаємо найвдячнішою нацією в світі!

До того ж, слово «дякую» має ще й чарівні властивості, адже йому притаманний подвійний позитивний вплив: на того хто дякує, і на того кому дякують.

Найперше «дякую» – батькам: за появу у світі та за радість всього життя. Адже батьківське благословення та наша вдячність за життя є вагомими для кожного з нас.

Вміння бути вдячним – це прояв нашого внутрішнього світу, духовності та готовності отримувати ще більше земних благ і духовного просвітління. Адже «Дякую» є сакральним і глибоким словом, а практики «подяки» використовують майже всі релігії світу. Бо всі події, які трапляються в нашому житті, мають повчальний характер і ми мудрішаємо та стаємо кращими, якщо з вдячністю їх сприймаємо.

Тож кожного дня, щомиті ми можемо покращувати своє життя, щоранку дякуючи Всесвіту за те, що у нас є.

З Всесвітнім днем «спасибі»! Змінюймо світ на краще, вдосконалюючи себе!

Пресцентр Уманського НУС