09.03.2023 24666

Військова підготовка

Цкітішвілі Валерій Аркадійович
Цкітішвілі Валерій Аркадійович

Цкітішвілі Валерій Аркадійович

викладач кафедри військової підготовки

   Уманський національний університет садівництва в 2012 році уклав угоду з Національним університетом біоресурсів і природокористування України про навчання студентів на кафедрі військової підготовки. Відповідно до неї, УНУС здійснює підготовку студентів за спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів» для сухопутних військ Збройних сил України.

         Основні завдання кафедри:

- військова підготовка студентів вищих навчальних закладів за програмою     офіцерів запасу;

- здійснення військово-патріотичного виховання;

- виховання у студентів високих професійних якостей, необхідних майбутньому офіцеру, здатному грамотно навчати та виховувати підлеглих, зміцнювати військову дисципліну і організованість, підтримувати постійну бойову готовність, уміло згуртовувати військові колективи.

   В Уманському НУС студенти вивчають статути Збройних сил України, військову тактику та топографію, вогневу і стройову підготовку. Заняття проходять на 4, 5 або 6 парі (залежно від розкладу) 2 рази на тиждень. Студенти відвідують заняття в однострої, яку купують за власні кошти. Практичні заняття відбуваються на базі військової кафедри в НУБіП м. Київ протягом одного тижня кожного навчального року. Проживання в гуртожитках НУБіП безкоштовне.

 

 

   Після 2-х років навчання, весь липень місяць, студенти проживають і проходять навчально-польові збори на полігоні для відпрацювання практичних навичок стрільби зі зброї та водіння бойових машин в умовах, наближених до бойових.

   Студенти кафедри військової підготовки беруть активну участь у святкових, військово-патріотичних та інших заходах університету, міста. 

   На кафедру військової підготовки зараховуються студенти 3-го або 4-го курсів денної форми навчання після складання вступних тестів та наданням медичної довідки з військового комісаріату (за місцем прописки) про придатність за станом здоров’я. Термін навчання - 2 роки. Вартість навчання – 10800 грн. за рік. По закінченню навчання студенти отримують військове звання "Молодший лейтенант".

   Кафедра має потужну навчально-матеріальну базу, зокрема стрілецький тир, комп’ютерний клас, оснащений інтерактивною дошкою, аудиторії тактичної, вогневої та технічної підготовки, пункт технічного обслуговування і ремонту, бібліотеку, стройовий плац. Під час навчання широко використовується озброєння та військова техніка.

   Викладач кафедри військової підготовки в Уманському НУС – майор запасу Цкітішвілі Валерій Аркадійович.

(тел. моб. 0971711369).