22.09.2023 398

Обрано новий старостат студентського містечка

20 вересня 2023 року в Уманському національному університеті садівництва відбулися вибори старост поверхів та гуртожитків студентського містечка. Студентське товариство обрало нових лідерів, які готові зробити це місце ще комфортнішим для всіх його мешканців.

Виборче право спільнота університету організувала завдяки справжнім демократичним виборам, які були прямі і таємні. Волевиявлення студентів відбулось з дотриманням чинного законодавства України.  Відповідно до оголошеного конкурсу чимало студентів висунули свої кандидатури на старост не тільки гуртожитків, а й поверхів. Не лише кандидати мали натхненний настрій та були  впевнені у перемозі, а й виборці під час об'єктивного голосування були налаштовані оптимістично.

У таємному голосуванні взяли участь - 318 осіб (55%). Найактивнішу виборчу можливість реалізували студенти, які проживають у 5 гуртожитку.

Згідно з детально підрахованими результатами голосування, ЦВК студентів університету оголосила такі результати:

Старостою 1 гуртожитку обрано  – Манчука Владислава, студента факультету агрономії

Старостами  поверхів 1 гуртожитку стали:

1 – Самойленко Денис - студент факультету агрономії;

2– Панченко Ігор - студент факультету агрономії;

3 -  Бакликов Дмитро  - студент факультету агрономії;

4 – Прудіус Даша - студентка факультету агрономії.

У гуртожитку № 4 старостою обрано  Бабія Владислава - студента факультету агрономії.

У гуртожитку № 5 старостою обрано Нагаївську Марію  - студентку факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.

Старостами поверхів у гуртожитку № 5  більшістю голосів обрано:

1 поверху – Грабазея Михайла - студента факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин;

2 поверху – Вовчок Анну  - студентку факультету менеджменту;

3 поверху  - Камінського Дмитра - студента факультету лісового і садово-паркового господарства;

4 поверху  - Василик Софію – студентку факультету менеджменту.

У приміщенні профілакторію старостою обрано КонюченкоАріну  - студентку факультету економіки і підприємництва.

Крім того, у після виборчому обговоренні активними студентами було розкрито важливість демократичних виборів в університетському житті, зокрема:

✓Ілону НЕПОКРИТА зазначила, що обрання – це завжди вияв довіри та можливість відстоювати інтереси студентства.

✓Ольга ЛЕВЧЕНКО озвучила текст оголошення про підсумки проведеного прямого таємного голосування.

✓Сніжанна ОЛІЙНИК окреслила, що наступним етапом організації студсамоврядування у гуртожитках є визначення у кожній кімнаті відповідального за стан та умови проживання.

Слід зазначити, реалізація права прямого таємного волевиявлення - це обов'язок кожного студента, який хоче і може покращити власне студентське становище. Проте, прикро, що сьогодні є і байдужі студенти до того, як організується їх студентське життя в університетських гуртожитках.

Вітаємо з обранням новий старостат гуртожитків УНУС. Бажаємо позитивних результатів і високих досягнень у діяльності, креативних ідей та постійного натхнення!

Нове призначення обраного складу -  контроль дотримання мешканцями «Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку», зокрема при сигналі «Повітряна тривога», контроль громадського порядку, організація спортивних заходів, дозвілля та відпочинку серед мешканців гуртожитку.

Віримо, що оновлений, демократично обраний старостат буде працювати з усіма активними студентами та адміністрацією університету для вирішення проблем, які стосуються проживання в гуртожитках.

Ольга ЛЕВЧЕНКО,

член ЦВК  РСС УНУС,