26.10.2015 1208

Зустріч із випускниками факультету агрономії

У день засідань студентських наукових гуртків відбулася зустріч студентів 3–6-х курсів факультету агрономії з випускниками-виробничниками. На зустріч з ними прийшли випускник 1982 р., дипломник кафедри агрохімії та ґрунтознавства Ігор Кримський, а нині голова Ульянівської районної ради Кіровоградської обл., та випускник 2009 р., дипломник кафедри загального землеробства Олександр Коваленко, наразі начальник відділу наукових інновацій ТОВ «НВФ «Урожай» (м. Черкаси).

Про свій шлях після закінчення інституту від агронома-насіннєвода до голови громади Ульянівського району розповів Ігор Кримський. На прикладах зі свого студентського життя: участь у художній самодіяльності факультету, спортивних змаганнях із гандболу, студентському сільськогосподарському загоні із збирання зернових в учгоспі «Родниківка», він розповів про етапи формування майбутнього фахівця і закликав присутніх студентів займати активну життєву позицію під час навчання.

Виступаючий окреслив вимоги до сучасного випускника аграрного спрямування: бажання вчитись, опановувати знання, які дають науково-педагогічні працівники університету, а на виробництві здобути практичні навички і знову «бажання, бажання і ще раз бажання», а все інше: достаток, повага, слава прийде з часом.

Зустріч із випускниками факультету агрономії

Ігор Аркадійович пройшов шлях від агронома, потім голови колгоспу до голови фермерського господарства з площею орендованих земель близько 5 тис. га. Господарство має сучасну техніку, вирощує високі врожаї основних сільськогосподарських культур завдяки впровадженню наукоємких технологій, нових сортів і гібридів. Все це принесло йому пошану в районі, а держава оцінила заслуги почесним званням «Заслужений працівник сільського господарства», громада району довірила опікуватись її справами і турботами.

Зустріч із випускниками факультету агрономії

Олександр Коваленко  порівняно недавно закінчив університет, під час навчання проявив себе здібним студентом: відмінно навчався, займав перші  місця на всеукраїнській та міжнародній олімпіадах з агрономії. Після закінчення університету три роки працював головним агрономом Катеринопільської філії ТОВ «НВФ «Урожай», після чого керівництво довірило впроваджувати наукові розробки у виробництво такої потужної фірми. Олександр Володимирович впродовж трьох днів читав старшокурсникам факультету лекції з новітніх технологій вирощування основних сільськогосподарських культур, поділився вже власним досвідом роботи з випускниками університету, а їх в агрономічній службі підприємства більше 50-ти. Хвилюючими були виступи деканів факультету (у період навчання гостей зустрічі) – Миколи Недвиги та Андрія Мартинюка, впродовж якої відчувалася гордість за своїх вихованців.

Зустріч була змістовною, невимушеною і корисною як для студентів, так і викладачів факультету.

Петро Костогриз, доцент

кафедри загального землеробства