05.06.2023 353

Здорове довкілля – це наше майбутнє

5 червня прогресивна спільнота відзначає Всесвітній день навколишнього середовища, зосереджуючи особливу увагу на підсилення балансу взаємодії людини та природи.

Роль людини в охороні довкілля – надважлива та фундаментальна. Однак лише міжнародна співпраця може забезпечити повну безпеку для здорової екології, розвитку планети та довголіття людства. Втручання у природу людини може бути корисним та гармонійним, навіть використання природніх ресурсів може приносити користь і довкіллю, і суспільству, якщо воно раціональне. Саме тому дбайливе ставлення до природи дає позитивні результати, а вчасне запобігання природнім катаклізмам – це всього лише осмислення подальших дій нині. Пам’ятаючи про всі ці постулати, Уманський національний університет садівництва щоденно дбає про нові насадження, здійснює щорічно озеленення території та проводить органічне втручання у довкілля, пропагуючи бережливе ставлення до оточуючого світу. І молодь за прикладом наставників переймає й усвідомлює важливість справ у захисті природи.

Маленькими кроками, на рівні невеликих колективів, університет впроваджує щоденні заходи з охорони навколишнього середовища:

• - прибиранням й очищенням присадибних та цілинних територій;
  • - обмеженням серед колективу згубних звичок задля поліпшення загальної екологічної атмосфери;
  • - забезпеченням інноваційних підходів у сферу виробництва;
  • - створенням нових насаджень з метою озеленення;
  • - плануванням та реалізацією нових екологічних осередків.

Україна зазнає нині від росіян агресивного втручання не лише у соціальне, а й в екологічне життя. Чимало заповідників та угідь знищено, полів – усіяно мінами та снарядами, атмосфера зазнає щоденного хімічного забруднення від агресора, а українці, в свою чергу, змушені вести збройну оборону людських життів, що теж є не менш шкідливим для довкілля.

Акції, спрямовані на збереження навколишнього середовища, цього дня є різними, та всі вони забезпечують залучення спільноти до власного внеску в охорону навколишнього середовища:

Колектив університету дбає про збереження довкілля, адже ми не просто люди, ми – свідомі та вдячні жителі природи. Тож дбаймо сьогодні про безпечне й благополучне майбутнє!