26.04.2019 1236

Загальнофакультетська виховна година «Життя – найвища цінність»

Здавна людина ставила перед собою багато запитань про сутність і цінності людського життя. Філософи та мислителі намагалися відповісти, для чого людина живе та для чого вона приходить у цей СВІТ… Однак ніхто так і не зміг дати однозначної відповіді на ці питання до наших днів.

До міжнародного дня психолога для студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин та за запитом заступника декана з виховної роботи Лариси Розборської було проведено виховну годину на тему «Життя – найвища цінність».

Загальнофакультетська виховна година «Життя – найвища цінність»

Так, життя нам дано як вищий ДАР, як універсальна можливість. І тому ми повинні високо ЦІНУВАТИ життя, відчувати до нього благоговіння та повагу, розуміти особисту відповідальність за його якість. Якщо ми підтримуємо наше ЖИТТЯ, любимо та дбаємо про нього в ім’я блага, але не за рахунок життів і цінностей інших людей, то ми є гуманними, милосердними та людяними, а наше життя стає цінністю для Всесвіту. Якщо ж беруть верх жадоба, злість і ненависть, нами керують негативні емоції, а сумління мовчить, то життя починає деградувати, послаблюватися, ставати якісно все біднішим і слабкішим. Чим гуманнішим і якісно багатшим є наше ЖИТТЯ – тим вища його цінність!

На нашому шляху зазвичай трапляється чимало перешкод. Ми змушені стверджуватися самі, відстоювати свою позицію в суспільстві, сім’ї тощо. Адже ЖИТТЯ – це ланцюг взаємовідносин з людьми. І деколи вони складні та важко піддаються опису чи вирішенню, а часом прості та зрозумілі, як двічі два. Проте завжди неоднозначні…

Тому кожен сам повинен для себе вирішити, як і для чого йому жити, щоб потім «не було боляче за безцільно прожиті роки».

Валентина Мазуренко, практичний психолог вищої категорії