13.09.2015 1486

Відкрита лекція з дисципліни «Інтегрований захист рослин у плодівництві і виноградарстві»

10 вересня 2015 року в 76 аудиторії Уманського НУС відбулась відкрита лекція з дисципліни «Інтегрований захист рослин у плодівництві і виноградарстві» на тему «Шкідники та хвороби зерняткових культур та заходи захисту від них» (51-пм група, лектор –– кандидат с.-г. наук Адаменко Дмитро Михайлович). На лекції були присутні співробітники кафедри захисту і карантину рослин Ігор Крикунов, Ірина Кравець, Оксана Сухомуд, Світлана Мостов’як, Анна Слонь.

Під час лекції було наведено статистику вирощування плодових та ягідних культур на території України та щорічні втрати врожаю, що спричиняють шкідливі організми.

Найбільш небезпечні організми саду розглядали за фазами розвитку культур. Особливу увагу було звернено на біологічні особливості розвитку шкідників та збудників хвороб, що дає можливість розробити раціональні заходи захисту культур.

Система захисту зерняткових культур включає хімічні, біологічні, агротехнічні та інші методи захисту, використання яких лише в комплексі дає бажані результати, що підтверджено останніми дослідженнями як співробітників кафедри, так і вчених України.

Студенти були активними на лекції, задавали питання та вступали в дискусію із викладачем, адже студенти-магістри вже мають власний практичний досвід та можуть поділитись ним навіть з викладачами.

Під час лекції було використано сучасні методи викладання в доступному для студентів форматі, рекомендовано лише сучасну літературу та наведено інноваційні технології вирощування та захисту зерняткових культур.

Анна Слонь, асистент кафедри захисту і карантину рослин