10.06.2020 609

Участь Уманського НУС в інформаційному заході про наслідки COVID-19

Нині світова спільнота стоїть на межі чергової економічної кризи, викликаної вірусною пандемією. Це стало неоднозначним і складним викликом для усіх сфер економічного та соціального життя в цілому й аграрного сектору зокрема. Адже, незважаючи на те, що робота велася у звичному режимі, наразі вже сформувалася низка наслідків карантинних заходів, що можуть дестабілізувати фінансову стабільність більшості сільськогосподарських підприємств і вплинути на продовольчу безпеку населення.

Участь Уманського НУС в інформаційному заході про наслідки COVID-19

Виходячи з актуальності питання, 5 червня проєктом «Німецько-Український Агрополітичний Діалог» (АПД) спільно з Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти із залучення представників аграрних ЗВО проведено інформаційний захід «Впив пандемії короновірусу на процес навчання в аграрних вищих навчальних закладів».

Участь Уманського НУС в інформаційному заході про наслідки COVID-19

Під час онлайн зустрічі професор Міхаель Шмітц, колишній викладач Університету Гіссена, розповів про вплив пандемії коронавірусу на аграрну економіку та на процес навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

Доповідь представлена на актуальну тему, з глибоким аналізом зрушень на аграрному ринку під впливом пандемії та підготовки студентів та університетів до цифрового навчання. Водночас Міхаель Шмітц відзначив, що діджиталізація не може замінити навчання, а лише доповнити його. Адже соціальні контакти й особисті розмови все ж залишаються важливими елементами вищої освіти в майбутньому.

Участь Уманського НУС в інформаційному заході про наслідки COVID-19

Професор Шмітц також зауважив, що актуальними питаннями для досліджень аграрних економістів буде прогнозування та моделювання державних запитів, що вживаються для стримулювання пандемії й обговорення альтернатив.

Участь Уманського НУС в інформаційному заході про наслідки COVID-19

Дякуємо організаторам інформаційного заходу Науково-методичному центру вищої та фахової передвищої освіти, АПД і професору Міхаелю Шмітцу за конструктивну зустріч і доповідь, що, безумовно, стане мотиватором для науковців у їх подальших дослідженнях.

Алла Осіпова, помічник ректора