14.10.2019 1088

Щиро вітаємо, шанований ювіляре!

Україна завжди славилася талановитими, порядними та працьовитими людьми, які живуть і працюють заради її процвітання, на перше місце ставлячи загальнодержавні справи та віддано служачи своєму народові. Одним із кращих представників нашої нації, безперечно, є професор, Заслужений економіст України Бурик Анатолій Федорович, який нині святкує 80-річний ювілей.

Народився ювіляр 14 жовтня 1939 року в с. Орадівка Христинівського району Київської області (нині Черкаська). У 1954 р. закінчив 7 класів Орадівської семирічної школи, в 1957 р. – 10 класів Ягубецької середньої школи, в 1963 році – агрономічний факультет Уманського сільськогосподарського інституту (нині Уманський національний університет садівництва). У тому ж році був направлений на роботу в радгосп «13-річчя Жовтня» Лисянського району Черкаської області, де працював на посадах економіста з оплати праці, завідувача відділку, головного економіста та заступника директора радгоспу. До його авторитетної думки прислухалося керівництво, адже шанували не лише за його роботу, а й за те, що Анатолій Федорович – інтелігентна, порядна та розумна людина. У 1974 році він поступає до аспірантури Всесоюзного науково-дослідного інституту економіки сільського господарства, а у 1975 р. успішно захищає кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення планування і матеріального стимулювання в умовах повного госпрозрахунку» під керівництвом професора Г. К. Русакова.

Після захисту дисертації Бурик А.Ф. починає працювати асистентом кафедри організації сільськогосподарських підприємств Уманського сільськогосподарського інституту. За сумлінну та наполегливу науково-педагогічну роботу у 1978 р. Бурику А. Ф. присвоєно вчене звання доцента, а у 1991 р. – професора. Майже 40 років (з 1978 р.) ювіляр очолював випускову для майбутніх менеджерів-економістів кафедру організації виробництва та агробізнесу (нині – менеджменту).

Щиро вітаємо, шанований ювіляре!

Багатогранна наукова діяльність Анатолія Федоровича знайшла відображення у 390 наукових та навчально-методичних працях, з яких 26 рекомендацій виробництву, 9 навчальних посібників та 7 монографій, які широко використовуються у практиці господарств України, Росії, Казахстану, Молдови та в навчальному процесі закладів вищої освіти для підготовки фахівців аграрного сектору економіки.

За роки трудової діяльності А. Ф. Бурик сформував власну наукову школу, представники якої продовжують готувати висококваліфікованих фахівців як у нашому, так і в інших закладах вищої освіти України. Під його керівництвом підготовлено 10 кандидатів економічних наук, більше 400 спеціалістів і магістрів економічних спеціальностей та десятки переможців Всеукраїнських і внутрівузівських конкурсів і олімпіад.

За значні успіхи у виробничій, педагогічній і науковій діяльності ювіляр нагороджений орденом «Знак Пошани», срібною медаллю ВДНГ СРСР та багатьма іншими нагородами. У 2004 р. Указом Президента України Бурику А.Ф. присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України», а в квітні 2012 року Вченою радою університету – почесне звання «Заслужений професор Уманського НУС».

Найвищі людські закони записані у кожного в серці. І одним із найголовніших є вірність обраній справі, своїй країні, своїй родині, любові до рідної землі, всі ці якості притаманні ювіляру. Анатолій Федорович користується повагою не лише в університеті, а й є шанованою людиною серед земляків. У 2001 році його обрано почесним громадянином Христинівського району Черкаської області.

Тож в цей поважний ювілей прийміть найщиріші вітання від Ваших учнів і колег з побажаннями Вам, шановний Анатолію Федоровичу, насамперед, міцного здоров’я, довголіття, оптимізму, удачі. Нехай береже Бог Вас і усю Вашу дружну родину, яку Ви обожнюєте, а вона любить та шанує Вас. Нехай тепло рідних та близьких надійно захищає Вас від життєвих негараздів, а кожен день наповнюється корисними справами і земними радощами.

З повагою, колектив факультету менеджменту