01.06.2021 1989

Щасливі діти – щаслива родина – успішна країна

Щаслива та людина, яка вміє зберегти в серці іскру дитячої безпосередності. Серед складних життєвих перипетій це допомагає тримати рівновагу й оптимізм, радіти проявам будь-якої погоди, не дратуватися, не робити зауважень оточуючим, а головне – у всіх земних істотах бачити добро.

Ви скажете, що ніколи не бачили Янгола, але таке твердження буде помилковим, адже діти і є втіленням Ангельської подоби на землі. Власним прикладом вони показують нам, яким чином можна жити, не ускладнюючи буденність; вчать добру та відповідальності, відкритості новим захопленням, раціональному ризику, любові та милосердю, а головне – відкривати своє серце, не хвилюючись про наслідки. Щасливі діти – щаслива родина, щаслива родина – успішна країна. А тому найбільша батьківська відповідальність – зробити все можливе для того, щоб дитина почувалася щасливою.

Геніальним вчителем, прикладом і взірцем для всіх педагогів, став свого часу Василь Сухомлинський. Пройшовши тернистий життєвий шлях, втративши родину у воєнні роки, геній педагогічної майстерності на практиці показав людям, як можна зробити «маленьких людей» щасливими: «Діти мають жити в світі краси, гармонії, доброзичливості, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості».

Людина, яка не страждатиме меншовартістю, не принижуватиме традиції і звичаї роду, сприйматиме себе як частину Всесвіту, буде дбати про оточуючих, поважати та любити їх. А тому для подальшого щастя й успішної історії ми маємо збагнути, що найголовнішим для нас має бути любов до дітей. Адже дітям треба не повчання, а приклад.

Перший день літа – День захисту дітей. Тож захистимо наше майбутнє  не лише сьогодні: дамо їм право на щастя, на природнє вміння бути мудрими, добрими, дбайливими, життєрадісними – і вони неодмінно віддячать нам щасливими й успішними історичними сторінками. І пам’ятайте, що батько та мама є для дитини першим прикладом і авторитетом, основою та фундаментом віри в життя, оточення, чесність, добро, порядність і світле майбутнє.

Мирного неба над головою вам, любі наші діти і їх рідні! Хай у рідній державі для вас відкриваються нові щасливі можливості, а сьогодення буде пронизане мудрістю поколінь! Будьте здорові та радісні, і сприймайте світ так, щоб кожен день дарував щастя, любов, надійність і радість!

Пресцентр Уманського НУС