16.04.2013 2077

Програма обміну педагогічним досвідом FACULTY EXCHANGE PROGRAM

Програма обміну педагогічним досвідом – FEP (Faculty Exchange Program) – діє вже 19 років. Її учасниками є викладачі аграрних ВНЗ України. Програма передбачала прослуховування лекцій в Міністерстві сільського господарства США, що стосувались економіки, системи маркетингу та менеджменту аграрних підприємств, принципів державного управління сільським господарством, особливостей інфраструктури аграрного ринку. Далі учасники проходили стажування в одному з університетів країни.

У 2012 р. я та інші викладачі ознайомилися із системою вищої освіти США в Університеті штату Колорадо. Навчальний заклад заснований ще в 1870 р. і вважається одним із кращих серед університетів аграрного напряму. У 2012 р. чисельність його студентів становила 30 тис. осіб.

Університет штату Колорадо має потужну матеріально-технічну базу, що дозволяє студентам та викладачам активно займатись науково-дослідною роботою, результати якої впроваджуються безпосередньо на підприємствах, залучених до системи дорадництва США.

Для ознайомлення з інноваційними досягненнями в аграрній сфері слухачам програми було організовано поїздки до сільськогосподарських та переробних підприємств, дорадчих установ, місцевих відділів статистики, аукціону продажу ВРХ не лише штату Колорадо, а й Арізони, Невади та Каліфорнії. Найбільше вразили масштаби та потужність великих транснаціональних корпорацій Paramount Farms, що спеціалізується на виробництві мигдалю і фісташок, та Grimmway Farms, яка забезпечує на 50 % морквою усі Сполучені Штати.

Програма обміну педагогічним досвідом FACULTY EXCHANGE PROGRAM

Поїздка була дуже цікавою та залишила приємні спогади. Вона дає змогу удосконалити методи навчання із врахуванням американського досвіду та застосувати їх практичній і науковій роботі в нашому університеті.

Ю.Зборовська