15.06.2021 433

Переможна Універсіада важкоатлетів Уманського НУС

З XVI літньої Універсіади, яка проходила в м. Хмельницькому з 06 по 13 червня, розпочалося спортивне літо Уманського національного університету садівництва.

Для участі у змаганнях з важкої атлетики були зорганізовані зусиллями університету та відряджені вихованці кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін. Студенти навчального закладу, дякуючи тренерам-викладачам та власній життєвій позиції: «Спорт – одна із вищих та корисних форм конкуренції та природньої гармонізації душі, розуму і тіла», мають гарну фізичну підготовку, тож нинішня поїздка важкоатлетів була вдалою і без перемог не обійшлася.

Студентка 21 мб-м групи Валентина Мельник зайняла 6 місце у ваговій категорії 55 кг, показавши результати: ривок (дія вправи, за допомогою якої здійснюється підйом штанги над головою суцільним одним рухом з помосту на випрямлені руки, одночасно присівши під неї, а потім утримуючи штангу випроставшись необхідно піднятися випрямивши ноги) – 50 кг, поштовх (вправа складається з двох роздільних рухів: поштовху та витиску. Під час першого атлет відриває штангу від помосту, піднімає її на груди, одночасно підсідає під неї, а потім піднімається. Під час витиску атлет здійснює напівприсід і різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно підсідаючи під неї в одному з трьох найпоширеніших методах: 1) «витиск ножицями» (атлет розкидає ноги вперед-назад), «витиск швунг» або «силовий витиск» (атлет розводить ноги в боки) та «витиск навприсядки» (атлет повністю сідає навприсядки). Фіксуючи штангу над головою, спортсмен випростовує ноги, стаючи стопами на одному рівні, одночасно тримаючи штангу над головою на прямих руках) – 65 кг, а загальним результат склав 115 кг.

Переможна Універсіада важкоатлетів Уманського НУС

Денис Мардар, студент 31-гр групи, зайняв 8 місце в ваговій категорії 67 кг, показавши результат: ривок – 91 кг, поштовх – 112 кг, загалом – 203 кг.

Роман Маніта, студент 11 м-с групи, посів 5 місце у ваговій категорії 89 кг, з показниками: ривок – 103 кг, поштовх – 140 кг, у підсумку – 243 кг.

Переможна Універсіада важкоатлетів Уманського НУС

Поїздка довела ще одну істину, якої дотримуються викладачі та вихованці Уманського НУС: «Сміливість не означає, що ви не боїтеся. Сміливість означає, що ви не дозволяєте страху зупинити вас».

Вітаємо важкоатлетів з перемогами і бажаємо успіхів у навчанні та на спортивній ниві. І пам’ятаймо: фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи!

Пресцентр Уманського НУС