20.11.2020 524

Ми родом з дитинства

Всі ми родом з дитинства І, виростаючи, розуміємо, що втрачаємо чарівний світ, де все радісне та безтурботне, віра в казку полонить реаліїї, а щасливе завершення будь-якої життєвої історії – неодмінно буде. Однак у кожного з нас є шанс повернутися нині в дитинство і створити світ див для наших дітей.

Саме сьогодні, 20 листопада, у Всесвітній День дитини, ми відкриваємо знайому сторінку, поринаючи спогадами у власне минуле, коли батьки були молодими, паркани надто високими, а гігантські дерева закривали сонце і небо. Згадаймо, про що ми мріяли? Про що мріють наші діти тепер? Звісно, відкинувши матеріальні забаганки, маємо можливість почути одне й те ж від кожного – бути почутими, зрозумілими, улюбленими та потрібними. Такі прості, на перший погляд, речі легко можуть ощасливити кожну дитину. І спробувати можна просто зараз: знайдіть правдивий привід похвалити вашу дитину; вислухайте її, навіть якщо у вас багато роботи; не підвищуйте тон, навіть якщо вам здається що саме час це зробити; обійміть малюка та скажіть, як сильно ви щасливі від того, що дитина поруч. У цю секунду і на тривалий час дитина опиниться у світі добра, щастя та радості. Такі нехитрі дії зможуть виховати зернину добра у серці малого, зберегти фізичне та моральне здоров’я, поселити у ньому спокій і надати впевненості.

Загалом Всесвітній день дитини свято, яке виникло ще в 1954 році, затвердившись резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Головна його мета – окреслити аспекти благополуччя дітей усього світу. Нині актуальність проблеми дитинства залишається досить високою, і лише завдяки загальним зусиллям і заходам саме дорослих людей підвищується активність вирішення глобальних питань у різних сферах життєдіяльності підростаючого покоління.

Тож у Всесвітній день дитини візьмімо за щоденне правило мати власну ініціативу – покращувати життя нашим дітям. Лише дорослі можуть сприяти миру у всьому світі, навчаючи дітей йти мирними шляхами вирішення будь-яких проблем, а власним прикладом – утримати дитину від хибних вчинків, налаштувати на здоровий спосіб життя та передати мудрість роду.

Колектив Уманського НУС вітає всіх дітей – і тих, хто лише починає пізнавати премудрості життя в садочку, і тих, хто має щастя тримати у своїх долонях такі тендітні та теплі руки сивочолих батьків – зі святом! Хай ваші очі випромінюють щастя, посмішки сяють радістю, ваше здоров’я буде міцним, дух і оптимізм – незламним, а вміння навчатися новому та доброму, йдучи по вірній дорозі життя, – непохитним. У вас обов’язково вийде втілити всі свої мрії у реальність, адже ми завжди поруч, підтримаємо, навчимо та допоможемо! Зі святом, хай в усьому щастить!

Пресцентр Уманського НУС