14.06.2021 88

Кожен може врятувати чиїсь життя, здавши кров

Кожен може врятувати чиїсь життя, здавши кров
Кожен може врятувати чиїсь життя, здавши кров

Всесвітній день донорів крові, який людство відзначає 14 червня, є одним з основних соціальних свят. Символічно, що саме цього дня народився науковець Карл Ландштейнер, нобелівський лауреат, який відкрив АВО систему поділу крові на групи, що надало людству можливість використовувати донорську кров для лікування.

Добровільна та безоплатна здача крові стала для багатьох можливістю врятувати життя ближньому, створити диво, добро, проявити чуйність. Тож День донора об’єднує людство в реверансі пошани, поваги, вдячності всім добровольцям, які дають свою кров для збереження здоров’я інших людей. А ще цього дня мільйони інших людей, яких у певний час врятувала донорська кров, завдячують своїм життям тим, кого вони можуть ніколи не зустріти – донорам.

Всесвітній день донора дав значний поштовх у розвитку безоплатного свідомого донорства в більшості країн світу: якщо в 2002 році 39 країн були зареєстровані, як такі, де послуги переливання крові здійснювались виключно на безоплатній добровільній здачі крові, то сьогодні вже 62 країни світу перейшли на таку систему.

У Черкаській області щорічно здають кров близько 15 тисяч донорів, понад 1600 з них нагороджені званням «Почесний донор України», тобто здали кров 40 або більше раз у повній фізіологічній дозі 450 мл.

Карантинні заходи, повязані з COVID-19, значно зменшили донорство крові, хоча пацієнтів, які потребують її, на жаль, не поменшало. Лікарі, щоденно здійснюючи невідкладні операційні втручання, зазначають життєву необхідність для пацієнтів у переливанні еритроцитів чи плазмі крові. КНП «Уманський центр служби крові» відзначає, що, за наявності бажання, донором може бути кожна людина віком від 18 років, яка веде здоровий спосіб життя, повноцінно харчується та не має захворювань, що передаються через кров. Прийом донорів проводиться з 08.30 до 13.00 годин в місті Умань, провулок Аркаса (Урицького), 4, за наявності паспорта громадянина України.

Нереально врятувати людство від абсолютно всіх хвороб, включаючи коронавірус, та кожна здорова людина має можливість врятувати чиїсь життя, здавши кров. Всім міцного здоров’я!

Пресцентр Уманського НУС