16.03.2015 1721

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Плодоовочівництво і виноградарство»

11-13 березня 2015 року на базі Уманського національного університету садівництва черговий раз відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності „Плодоовочівництво і виноградарство”.

Оргкомітет на чолі з першим проректором Іваном Мостовʼяком, заступниками Сергієм Щетиною, Олександром Мельником, Оленою Улянич, Віталієм Манзієм та секретарем Зоєю Ковтунюк забезпечив якісне і чітке проведення олімпіади.

Мандатна комісія олімпіади здійснювала реєстрацію учасників, перевірку їх повноважень, шифрування і дешифрування робіт. Члени апеляційної комісії проводили оперативний розгляд суперечливих питань. Обробку результатів олімпіади забезпечував технічний секретар оргкомітету Андрій Чаплоуцький.

У перший день відбулося урочисте відкриття олімпіади, з вітальним словом і настановами до учасників наукового заходу та їх керівників звернувся голова оргкомітету, перший проректор Уманського НУС Іван Мостовʼяк.

Олімпіада проходила в два тури: теоретичний і практичний.

Теоретичний тур відбувався у вигляді комп’ютерного тестування за програмою «Simulator». Учасники проявляли свої знання з плодівництва, овочівництва та виноградарства, даючи відповіді на 30 запитань з кожної дисципліни. Конкурсні тести були розроблені членами журі олімпіади – викладачами кафедр захисту і карантину рослин, овочівництва, плодівництва і виноградарства Уманського НУС. До завдань були також було включено тести від представників університетів – учасників олімпіади.

Практичний тур складався з визначення овочевих культур за їх насінням, щеплення винограду, обрізування дерев яблуні та винограду.

У загальному заліку перемогу здобув Юрій Яцура (Уманський НУС), друге місце за Ольгою Кльос (Львівський НАУ) і третє місце посів Павло Гудзікевич (Уманський НУС). Усі переможці нагороджені грамотами та цінними подарунками.

На адресу оргкомітету Всеукраїнської олімпіади прозвучали слова вдячності від викладачів і студентів із університетів-учасників, що підтвердило високу професійність, відповідальність і об’єктивність факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС у проведенні такого важливого заходу.

Андрій Тернавський, доцент кафедри овочівництва