08.09.2020 1228

Грамотність – основа успіху та процвітання

Грамотність – не є обов’язковим аспектом для повсякденного життя, та для людства вона відкриває безліч нових цікавих можливостей, перспектив і горизонтів.

Українському народу загалом легко збагачуватися інтелектуально, а вроджена працездатність і допитливість, щирість і відкритість до нового, доброзичливість і віра в краще, виваженість у прийнятті рішень допомагають українцям осягати нові спеціальності й ефективно працювати у незвіданих сферах. Суспільство все більше потребує грамотних фахівців, і молодь потроху спинилася виїздити за кордон – перспективи у рідній країні стають дедалі кращими. Адже саме грамотна людина відіграє важливу роль у суспільстві, стаючи рушійною силою у прогресивному зростанні країни. І наразі чимало є критеріїв і складових грамотності, а беззаперечною її основою є вища освіта й освіта в цілому.

Ще древні римляни говорили своїм дітям: «Чия освіта – тих і влада». Сперечатися з цим не буде ніхто, грамотна людина – фундамент, на якому легко можна збудувати подальший розвиток, в тому числі і всієї країни. Україна з давніх-давен набула репутації держави, у якій освіта займала одне з провідних місць. І чимало європейських дослідників заздрили українцям ще в часи Київської Русі та козацької доби. Зокрема, польські землевласники радше доправляли своїх нащадків за знаннями до України.

Нині тенденція отримання вищої освіти на теренах нашої держави зростає. Чимало іноземних студентів навчаються і в Уманському національному університеті садівництва. Відомий і популярний, наш заклад вищої освіти небезпідставно називають осередком професійних знань, адже тут модним трендом є освіченість і грамотність. Тож колектив навчального закладу традиційно дбає про публічний простір країни, виховуючи кращих грамотних і шляхетних українців. А прогресивні викладачі пропонують студентам оновлені навчальні програми, орієнтовані на вимоги прогресивного, сучасного та інноваційного ХХІ століття, аби освіта, здобута в стінах Уманського НУС, була актуальною не лише в країні, а й за її межами.

Нині, в Міжнародний День грамотності, який святкують 8 вересня, вітаємо вас, шановні, з постійним прагненням зростати інтелектуально, відкривати нові горизонти, лишаючи позаду минуле, відкривати себе з кращих сторін. Адже грамотна, освічена, розумна людина не дасть себе ошукати, прагне знань і повсякчас дбає про свою мову та націю, збагачуючи її ментально, наповнюючи новим змістом. Тож хай ваша амфора накопичення знань ніколи не переллється за край, а грамотне щоденне її наповнення стане мудрістю та звичкою українського роду.