28.07.2021 195

Гепатит – це небезпечно!

Зі зростанням розумінням цінності здоров’я людство все більше усвідомлювало важливість і необхідність дбайливого до нього ставлення. І навіть висловлювання «… тисячі речей потребує здорова людина, і лише одну річ – хвора. Звісно це – здоров’я» (І. Вільде),  пояснює всю важливість здоров’я для людини.

28 липня у багатьох країнах світу, і в Україні також, відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою для його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії з медицини (фізіології) – вищої нагороди за наукові дослідження, присуджене вченому Шведською королівською академією наук в Стокгольмі за відкриття світовій спільноті вірусу гепатиту В. Хвороби гепатитів донині тяжким тягарем лягають на Європейську спільноту, а єдиним шляхом уникнення зараження лишаються: пропаганда мір безпеки тяжкого захворювання печінки та вакцинація (при вірусному гепатиті).

Щороку в Уманському національному університеті садівництва, у Всесвітній день боротьби з гепатитом, освітянську спільноту забезпечують інформаційною базою щодо засобів профілактики та захисту від цієї небезпечної хвороби. І наразі в арсеналі знань людства фіксують наступні міри, аби уникнути інфікування вірусами гепатиту А та Е: дотримуйтеся правил особистої гігієни, вживайте термічно оброблену їжу, ретельно мийте овочі, фрукти, ягоди й зелень, кип'ятіть воду, не пийте з відкритих джерел. А головним засобом профілактики вірусного гепатиту В і D все ж є вакцинація.

Шановна університетська громадо! Дбайте про своє здоров’я, бережіть себе та лишайтеся здоровими! Миру вам та благополуччя.

Пресцентр Уманського НУС