01.06.2020 523

Діти – наше майбутнє!

1 червня в Україні та ще в понад 60-ти країнах світу відзначається День захисту дітей. Історія свята своїм корінням сягає 1925 року, коли у Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої йшло відкрите обговорення дитячих проблем. Однак офіційне впровадження Міжнародного дня захисту дітей відбулося лише у 1949 р., у Парижі під час спеціальної сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. В Україні ж відзначати День захисту дітей на державному рівні почали з 1998 року, після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою Указу «Про день захисту дітей».

Прапор зеленого кольору зі стилізованим зображенням Земної кулі та п’ятьма різнокольоровими фігурками людей – таким є офіційний символ свята. Зображення Землі слугує нагадуванням, що планета – наш спільний дім, а різнобарвні фігурки є символами єдності всіх її жителів.

«Дорослий зобов’язаний вирішити дитячі проблеми» – таким нині є головне гасло більшості акцій, що мають місце цього дня.

Однак з 2013 року за ініціативи ООН 1 червня відзначають ще одне гарне сімейне свято – Всесвітній день батьків. І це цілком справедливо, адже гармонія єднання поколінь, їх взаєморозуміння – запорука не лише щасливого дитинства, а й благополучного майбуття.

Тож зі святом! Хай якнайдовше у всіх дітей світу триває радість дитинства і вони залишаються у казковому світі, захищеному любов’ю та турботливим ставленням дорослих. А дорослим – мирного неба над головою та якнайдовше лишатися дітьми, маючи здорових батьків. Щастя вашим родинам!

Пресцентр Уманського НУС