18.11.2021 280

Час обирати здоров’я!

18 листопада – Міжнародний день відмови від паління. Варто погодитися, що куріння є перешкодою для сталого розвитку, не лише особистісного, а й суспільного, адже становить загрозу не лише для здоров’я людей, але й завдає економічних та екологічних збитків.

День відмови від паління, який в цьому році припадає на 18 листопада, є для всіх курців гарною можливістю стати здоровішими, відмовившись від згубної звички. І колектив Уманського національного університету садівництва цілковито схвалює дану тенденцію, адже і студенти, і викладачі підтримують активний і здоровий спосіб життя, вважаючи його основою успішного початку усіх справ.

Нікотин - алкалоїд пиридинового ряду, який, потрапляючи в організм людини, проводить приблизно 500 сполук, включаючи азот, аміак, смоли, солі важких металів, залишкові речовини, що виникли при згоранні. Куріння спричиняє низку різних захворювань та хвороб: хвороби дихальних шляхів та астма; онкологічні захворювання; серцево-судинні захворювання; захворювання шкіри, сечостатевої системи та багато інших. А ще курців вирізняють неприємний запах поту та дихання, жовтуватий тьмяний колір шкіри та низька імунна система. Водночас слід пам’ятати, що захворювання спричиняє не лише активне паління: пасивні курці, вдихаючи тютюновий дим, також наражаються на ризик отримати одну з вказаних вище хвороб.

Онкологічне Співтовариство Сполучених Штатів Америки, дослідивши сумну статистику, у 1977 році стало ініціатором встановлення дати для інформування суспільства про велику шкоду, яку завдають собі й оточенню люди, які палять. Тож щорічно, починаючи з 1977 року, у США поступово впроваджувалися агітаційні листівки й інформаційні тексти в загальному доступі про загрозу, яку несе в собі тютюнопаління. Поступово ініціативу підтримала світова спільнота. І в 1988 році, за пропозицією Всесвітньої Організації охорони здоров’я, було створено Всесвітній день без тютюну.

Статистика епідемії тютюнопаління надто сумна, а тому, підключивши свідомість, маємо нагоду знизити ці дані шляхом позбавлення тютюнозалежності або уникнути її отримання. Адже вибір є у кожного, варто лише виявити бажання та підключити критичне мислення.

Шановна університетська спільното! Наша велика родина має поповнюватися рядами щасливих, здорових, амбітних й успішних громадян, які відповідально ставляться до здоров’я власного, своєї родини та нації! Будьмо свідомими та відповідальними! Час обирати здоров’я!

Пресцентр Уманського НУС

Error