01.04.2021 628

Будьте оптимістами і з Днем гумору вас!

Традицію святкувати 1 квітня День сміху Уманський національний університет садівництва свято зберігав понад сотню років. Зазвичай, студенти влаштовували веселі розваги у студентському містечку, а в вечірній час готували до перегляду ігри КВК, які в усі роки існування навчального закладу процвітали та мали визнання не лише в межах сучасного університету, а й на міжміських і всеукраїнських конкурсах.

Нинішнє свято є для викладачів і студентів знаковим, адже вже вдруге університетська родина святкує День сміху в умовах адаптивного карантину. А це означає, що всім випала чудова нагода виважено й обдумано ставитися до вибору характеру форм гумору: інтелектуального чи народного, іронічного чи пародійного, саркастичного чи анекдотичного, сатиричного чи жартівливого, каламбурного чи, навіть, «чорного». Жарти, витівки та розіграші нині доступні університетському загалу лише онлайн, адже жорсткі умови адаптивного карантину ввічливо запросили всіх нас до затишних осель, забезпечуючи при цьому передумови запобігання небезпечній хворобі та даючи час подумати про переваги особистісної відповідальності.

Повертаючись знову до головної події сьогоднішньої доби – Дня сміху, – зауважимо, що нещодавні дослідження науковців у сфері клінічної психології довели ключову роль позитиву та гарного настрою в сучасному житті та формуванні міцного імунітету. А ще гарне почуття гумору – неодмінна ознака оптимістів. Тож наведемо окремі беззаперечні, науково доведені факти про оптимізм від Діпіки Чопри:

• оптимізм збільшує тривалість життя;
  • оптимісти мають міцніше здоров’я та рідше хворіють ніж песимісти, адже регенерація організму відбувається у оптимістів набагато швидше й ефективніше;
  • оптимісти не знають, що таке депресія і не страждають від стресів;
  • оптимісти – щасливі майже кожну хвилину свого життя;
  • оптимісти краще сплять вночі;
  • оптимісти мають кращу пам’ять і легше засвоюють новий матеріал;
  • оптимісти мають добре налагоджені соціальні зв’язки;
  • оптимістів краще сприймає суспільство.

Будьте оптимістами і з Днем гумору вас!

Пресцентр Уманського НУС