28.04.2021 263

Безпека праці – тренд повсякчас

У кожному суспільстві, як і в кожній державі, на певному етапі розвитку існують нюанси, що виникають на робочих місцях і яких можна уникнути. Тому, задля привернення уваги влади та суспільства до проблем безпеки людини на робочому місці, 28 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони праці. Українці офіційно, на державному рівні, долучилися до питань безпечності праці та зміцнення системи безпеки та здоров’я, включно зі службами безпеки й охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств, 2006 року. І нині під охороною праці ми розуміємо низку правових, соціально-економічних, організаційно-технічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, що націлені на збереження здоров'я та працездатності людини під час працедіяльності.

В Уманському національному університеті садівництва питання охорони праці характеризується беззаперечною першочерговістю. А тому професорсько-викладацький склад і фахівці відділу охорони праці задіяні у проведенні відкритих лекцій, брифінгів, семінарів та онлайн трансляцій, присвячених тематиці актуального нині, в час всесвітньої епідемії, коли криза демонструє важливість зміцнення системи безпеки праці, свята. Пріоритетність даного питання у широких колах працівників дає можливість вирішити чимало проблем як у сьогоденні, так і в майбутньому. Адже не за горами той час, коли теперішні студенти стануть роботодавцями та працівниками, а глибоке розуміння того, що захищена праця та діяльність кожного – безапеляційний обов’язок сучасного, прогресивного керманича, сприятимуть створенню сучасних, безпечних умов праці.

Міжнародна спільнота невпинно працює над проблемою охорони праці та дійшла одноголосного висновку, економічно вигіднішими є вкладення коштів в охорону праці, аніж постійна ліквідація наслідків нещасних випадків і аварій на виробництві. Адже найвищою цінністю на всіх етапах розвитку держави є саме людське життя та здоров’я.

Колектив університету вітає всіх фахівців відділу охорони праці з професійним святом і дякує їм за наполегливу працю, що забезпечує міцне здоров’я і плідну роботу колективу.

Пресцентр Уманського НУС