20.11.2021 291

Бережіть дітей і дитину в своїй душі

20 листопада – Всесвітній день дитини. Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги суспільства, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Чи знаєте ви спосіб, як виростити дитину хорошою, щасливою людиною? Це дуже легко – подарувати дитині відчуття щоденного щастя. А для дитини відчуття щастя – це коли рідні поруч, без критики сприймають буденні витівки та розділяють з нею не лише шкільні турботи, а й побутові та ігрові моменти. Спільні прогулянки, клопоти по догляду за будинком, вміння дорослих вислухати та підтримати, так, завжди підтримати, без критики – це і є шлях до довіри дорослим людям і до відчуття щоденного щастя та захищеності, яких дитина потребує найбільше. Кожне дитя певною мірою геній і завдання дорослого – помітити цю геніальність, допомогти дитині повірити в себе, розвиваючи здій юності та працюючи над собою.

«Діти святі й чисті. Не можна робити їх іграшкою свого настрою», – зауважував відомий письменник Антон Чехов. Адже якою б розумною і талановитою не була дитина, вона життєво потребує опіку й уваги дорослих, їхньої турботи, любові, захисту, прикладу. Саме приклад людяності та високоморальності дорослих доххволить дитині легко долати перешкоди у майбутньому, бачити красу Всесвіту у деталях.

Сьогодні психологи одноголосно стверджують, що коло найближчого оточення, рідні, стають для дитини першим і найвагомішим прикладом. Виховуючи дітей, батьки та родина виховують майбутню історію нашої країни. А трішки доросліших дітей, які стоять на порозі повноліття, радо приймає у свою родину спільнота Уманського національного університету садівництва. І ділиться з ними всіма надбаннями, здобутими за понад 175 років функціонування: вірність словам і відсутність порожніх обіцянок, відкритість і толерантність, готовність до взаємопідтримки та взаємодопомоги, вміння навчати та вчитися, слухати та чути, розумітися й розуміти, мріяти та перетворювати задум у реальність…

Діти – святі та чисті! Бережіть дітей і дитину в своїй душі, адже чистота її неодноразово прикрасить ваші будні, гарантуючи щастя, гармонію, моральне здоров’я та повагу оточуючих. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС