25.11.2021 697

26 листопада - Всесвітній день інформації (World Information Day)

Починаючи з 1994 року, за ініціативою Міжнародної академії інформатизації, що має статус консультанта в економічній і соціальній радах ООН, у день, коли відбувся перший Міжнародний форум цієї галузі в 1992 році, світова спільнота відзначає Всесвітній день інформації.

Важливість інформативності для людства –  безспірна. Адже саме інформація на всіх етапах його розвитку відігравала надзвичайно важливу роль. Проте, починаючи з середини XX століття, внаслідок соціального прогресу та  бурхливого розвитку науки і техніки, роль інформації стрімко зросла. Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету, мобільного зв’язку.

В Уманському національному університеті садівництва завжди використовували у діяльності лише перевірену та достовірну інформацію. І такі ж навички науково-педагогічні працівники формують серед студентської молоді, адже «хто володіє інформацією, той володіє світом», - зазначав державний діяч Великої Британії Вінстон Черчіль.

Нині інформація стала для всіх нас щоденним і звичним атрибутом життя. І надзвичайно важливу роль у цьому відіграли сучасні Інтернет-технології. Звісно, цілісний розгляд процесу становлення інформаційного суспільства в поєднанні з технологічними, економічними, соціальними, правовими та політичними чинниками ще не сформовано. Це пояснюється новизною самого інформаційного потоку, який прогресивно вливається щоденно в людське життя, але введення нових програм, зокрема, таких, як вітчизняна «Дія», мають на меті об’єднати та поліпшити прогресивність й інформованість людства. Водночас виникла проблема правдивості отримуваної інформації, а відтак головним важливим фактором і обов’язком сучасного освіченого громадянина є критичне ставлення й оцінка інформаційних джерел, виявлення відповідального та правдивого носія інформації, тому що їхній вплив формує якість нашого життя.

Шановна університетська спільното! Хай Всесвітній день інформації стане для вас широким вікном у простір інформаційного виру, який залучає лише до якісного, щасливого, освіченого, прогресивного, здорового життя в мирній та процвітаючій державі!

Пресцентр Уманського НУС